Kõik uudised

Arengukava koostamise ettepanek jätab olulised lähtekohad avamata #MAK2030

21. november 2018
Metsablogi
Eesti Keskkonnaühenduste Koja (EKO) eksperdid vaatasid üle Keskkonnaministeeriumi poolt Vabariigi Valitsusele esitatatava metsanduse arengukava koostamise ettepaneku viimase versiooni ning esitasid oma kommentaarid-ettepanekud. Paraku leidub selles tähtsas arengukava loomise kulgu ning tulemust määravas dokumendis jätkuvalt mitmeid olulisi puudusi, millele keskkonnaühendused varem korduvalt viidanud on. 

Ka seekordses versioonis on jäetud mitmed olulised sisulised põhimõtted lahti kirjutamata. Jääb arusaamatuks, miks Keskkonnaministeerium soovib jätta lahtiseks või segaseks sellised küsimused nagu ühiskondliku kokkuleppe saavutamine ning säästva metsanduse põhimõttest lähtumine. Ligi aasta kestnud protsessi järel ootab ka avalikkus selgemat nägemust, millist arengukava ja kuidas koostama asutakse. Ainult üksikprobleemide kaardistamisest, alusuuringu tellimisest ja eesmärgi sõnastamisest jääb meie hinnangul väheks. 30-leheküljeline dokument on kokku kopeeritud eri allikatest ning ei moodusta sellisel kujul sisulist tervikut.

Vaata EKO viimaseid kommentaare MAK2030 algatamise ettepanekule SIIT!

MAK koostamise ettepaneku viimase versiooniga saab tutvuda Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Taustaks:

MAK algatamise töörühmale esitati 17.08.2018 seisuga Keskkonnaministeeriumi poolt „Ettepanek metsanduse arengukava aastani 2030 koostamiseks“ tööversioon, millele paluti kirjalikke kommentaare 4. septembriks. EKO ekspertide esitatud ettepanekud on leitavad siit. Teise versiooni metsanduse arengukava aastani 2030 koostamise ettepanekust esitas Keskkonnaministeerium MAK algatamise töörühmale 10.09.2018. EKO ekspertide esitatud ettepanekud on leitavad siit.

Postituse autor: Tarmo Tüür

Vaata ka varasemaid #MAK2030 postitusi: