Kontakt
SA Eestimaa Looduse Fond
Aadress: Staadioni 67, Tartu 51008, Eesti
Registrikood: 90001457; KMKR nr: EE100792331
E-post: elf@elfond.ee
Telefon: (+372 ) 7428 443, (+372 ) 5557 7785
Swedbank IBAN nr: EE282200221005100292
SEB IBAN nr: EE691010102001506006
Hea teada
ELFi inimesed toimetavad sageli soos, merel, metsas või ka kodukontoris.
Sestap palume Tartu kontoris kohtumiseks meiega eelnevalt ühendust võtta.
Inimesed
Kõik
Ta on õppinud Tartu Ülikoolis riigiteadusi ja kommunikatsioonijuhtimist.
Silvia on ELFiga seotud ülikooli bioloogiaõpingute algusest 1999. aastal.
Silvia töötab alates 2010. aastast ELFi looduskaitse eksperdina ning oli aastatel 2012-2016 juhatuse esimees. Silvia on ELFi liigikaitseprogrammi juht ning lööb kaasa ka mereprogrammi töö korraldamises. Ta on vabaabielus ja peres kasvab kaks poega ning tütar.
Aiki koordineerib
ning planeerib ELFi finantsaruandlust ja varade kasutamist. Samuti otsib koostöös
ettevõtetega parimaid looduskaitselisi eesmärke ja lahendusi annetamiseks. Aiki töötab ELFis 2021. aastast.
Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli raamatupidamise magistrantuuri.
Hiljem on Aiki korduvalt õppinud Luua
Metsanduskoolis, kus lõpetas nii puukoolimajandamise kui ka puittaimede
hindamise õppekavad.
Joonas liitus ELFiga 2018. aastal, mil ta asus juhtima kestliku kalatoidujuhis Kalafoor projekti. Tänaseni on tema tööalane põhifookus Läänemerel, selle liigirikkuse kaitsmisel ning keskkonnasõbralike praktikate ja poliitikate juurutamisel. Joonas on kaasa löönud Eesti Mereala planeeringute koostamisel ning aitab silma peal hoida taastuvenergia ning vesiviljeluse arendustel. Hariduselt keskkonnaantropoloogina on Joonas uurinud Kihnu kalurite ja keskkonnakaitse vahelisi konflikte ning kliimamuutuste mõju Newfoundlandi rannakalandusele Kanadas. Täna annab Joonas teadmisi edasi lektorina Tallinna Ülikoolis ja ELFi ellu kutsutud otsustajate kliimakoolis.
Vabal ajal armastab Joonas looduses liikuda - seda nii joostes, rattaga kui ka suuskadel. Kui te Joonast metsarajalt ei leia, tasub teda otsida Lahemaa sügavustest, kus ta meelsasti perega aega veedab.
Jüri-Ott on Eestimaa Looduse Fondi esindaja vabatahtliku turba kaevandamise sertimissüsteemi arendamise sihtasutuse Responsibly Produced Peat (RPP) nõukogus. ELFis töötab ta alates 2000. a talvest talgureiside korraldajana ning aastatel 2004-2012 tegevjuhina.
Jüri-Ott on lõpetanud Tartu Ülikoolis Geograafia Instituudi doktorantuuri.
ELFis töötab Kertu 2011. aastast. Kommunikatsioonijuhtimise magistrikraadi omandas ta Tartu Ülikoolist, samas õppis ka kirjandust ja teatriteadust.
Mariliis lõpetas Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsioonijuhtimise eriala magistritööga "Kuidas kujundada edukamaid keskkonnaalaseid sotsiaalse muutuse programme?", mis uuris keskkonnateadlikkuse projekte ning nende mõju. Ta lõpetas eelnevalt samas kõrgkoolis filosoofia bakalaureuseõppe, samuti 2024. aastal Eesti Kunstiakadeemias visuaalset kommunikatsiooni eriala.
Silja on lõpetanud Eesti Maaülikoolis keskkonnakaitse eriala magistrantuuri. Ta asus ELFi tööle 2016. aastal, kui hakkas eest vedama Eesti lihafoori ettevalmistavat projekti. Sealt alates on Silja pühendanud oma töise aja toidulaua keskkonnamõjude tutvustamisele. Fookuses on toidutootmise mõju keskkonnale, planeedisõbralikumad valikud ja inimeste teadlikkus sellest.
Toiduga seotud algatused on süvendanud tema huvi erinevate retseptide katsetamise vastu. Võimalusel tegeleb Silja taimede uurimise ja vaatlemisega.
Praegu on ta esimese aasta bioloogia magistrant Tartu Ülikoolis ning mitmel aastal olnud seotud Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi erinevate lõhilaste ning rannikukalade välitöödega. Lisaks tunneb ta huvi ka loodushariduse andmise ja laiemalt kestlikult elamise mõtestamise vastu.
ornitoloogina, toimetajana jms.
Katre töötab ELFis alates 2020. aastast. Lisaks ELFile juhib ta Keskkonnaõiguse Keskuse kommunikatsiooni ning on kirglik fotograaf.
2016. aastal kaitses Katre Tallinna Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimise erialal magistritöö „Kurtna maastikukaitseala huvirühmade suhtluse kitsaskohad“, mille eesmärk oli välja selgitada huvirühmade vahelist suhtlust iseloomustavad tegurid kaitsekorralduskava kaasamiskoosoleku näitel ning tuua välja kommunikatsiooni kitsaskohad.
Alates 2015 kuulub Katre Eesti Kommunikatsioonijuhtide Liitu.
Ingrid tegeleb ELFis alates 2022. aasta
algusest energeetika teemadega. Tema ülesandeks on julgustada taastuvenergiale
üleminekut Eestis.
Samal ajal hoiab ta silma peal, et energiapööre võtaks arvesse ka looduskeskkonna heaolu.
Kuigi Ingrid on varasemalt tegelenud inimkesksete teemadega
nagu antropoloogia ja kommunikatsioon, siis viimastel aastatel on tema
põhifookus keskkonnal. Mõistmine, et inimest ei saa eemaldada loodusest ega
loodust inimesest, on saanud tema tööalase elu juhtivaks jõuks.
Vabal ajal peab Ingrid mesilinde, tegutseb noortega Kaitseliidus, täiendab end kõikmõeldavatel
kursustel ning ragistab suurima hea meelega võsas.
Piret töötab ELFis 2015. aasta sügisest märgalade meeskonnas, kus ta on keskkonnateadlikkuse ekspert.
Hariduselt on Piret inimgeograaf. 2015. aasta juunis kaitstud doktoritöö rääkis pärandi säilimisest ja säilitamisest, kus ühe näitena kasutas ta ka Eesti soodega seonduvat teavet. Pireti jaoks on soodes paeluv eelkõige see, mida sood inimestele tähendavad ja kuidas on inimeste ning soode suhe aegade jooksul muutunud - põlatud märgalast on saanud Eesti märk. Tema töö seostub uurimisseguse nuputamisega, kuidas erinevate huvidega inimesteni tuua soode väärtused, nende hoidmise ja taastamise vajadus.
Kateriina lõpetas 2012. aastal Tartu Ülikoolis ökoloogia ning elustiku kaitse magistrantuuri. ELFis töötab ta algatuse “Süsiniku sidumine Baltikumi turbaaladel tegutsevate talunike poolt – märgalaviljelus ja süsinikupõllundus” kaasprojektijuhina ning annab oma panuse kestliku kalanduse ning Läänemere olukorra parenemise heaks.
Liina Viikberg töötab ELFis alates 2023. aasta
kevadest. Tema ülesandeks on projektide finantsaruandlus ja vajadusel raamatupidaja
asendamine. Liina on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli referent-asjaajaja eriala, kaitsnud Tartu Ülikoolis magistritöö
romanistika erialal ning lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkoolis majandusarvestuse eriala. Ta on olnud seotud projektitööga nii avalikus- kui erasektoris üle
15 aasta.
Vabal ajal toimetab Liina oma kodutalu aias ja mesilas, liigub looduses ning käib meelsasti teatris.