Teeme Ära talgupäev

Mis on talgupäev ning millal see toimub?

Teeme Ära talgupäev toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval. Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kohalikke kogukondi.

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks teha. Seejuures otsustades ise, mis vajab ärategemist koduümbruses või kaugemal. 2016. aasta talgupäeval, 7. mail korraldati üle Eesti 1986 eriilmelist talgut kokku 44 372 osalejaga.

Eestimaa Looduse Fond veab talgupäeva eest alates 2011. aastast, Teeme Ära algatuse juures on ELF abiks olnud alates loomisest - 2008. aastast.


Kuidas saan osaleda?

Teeme Ära talgupäeval saab osaleda nii talgute korraldaja ja talgulisena.
Samuti on võimalik kandideerida Teeme Ära talgupäeva meeskonda abistavaks vabatahtlikuks. Selleks kirjuta oma oma soovist ning natuke ka endast (hobid, tegevusvaldkond jne) aadressil info@teemeara.ee ja võtame Sinuga ühendust.

Loe lähemalt Teeme Ära talgupäevast, talgute korraldamisest ja talgutel osalemisest kodulehelt www.teemeara.ee!

Teeme Ära liikumine maailmas

Tänaseks on Teeme Ära algatus jõudnud rohkem kui sajasse riiki. Maailma eri paigus on Eesti 2008. aasta koristuspäeva eeskujul korraldatud oma koristuspäevi, mis jätkuvad ka tänavu. Kuigi eestimaalaste jaoks on koristustalgud nüüdseks vaid üks võimalikest talguliikidest teiste seas, oleme oma talgupäevaga seeläbi ka maailmakoristuse kaardil.Loe lähemalt Maailmakoristusest ja selles osalemise võimalustest siit: www.letsdoitworld.org