Loodussõbraliku metsanduse näidisala ja Laanetarga õpperada Pokumaal

Eestimaa Looduse Fond ja Pokumaa kutsuvad kõiki huvilisi loodussõbralikule metsandusele pühendatud Laanetarga rajale. Ainulaadne õpperada Eestis vaatleb metsa terviklikult, lähtudes metsa erinevatest väärtustest. Rajal saadab külastajaid Puuko, kes räägib audiogiidi vahendusel nii Pokumaa metsadest, selle elanikest kui püsimetsandusest.


2019. a juunis avatud õpperada viib seiklema esimese omalaadse loodussõbraliku metsanduse näidisalale (demometsa). Pokude sõber Puuko räägib metsa eri väärtustest – nii taimedest, loomadest, rahvapärimusest, Pokumaa eripäradest, puidu kasutamisest kui ka püsimetsandusest. Samuti leiab raja äärest värvilised selgitavad infotahvlid, mille on loonud kunstnik Epp Margna.

Laanetarga rajal on 22 punkti ning see on 2,8 km pikk. Metsaraja läbimiseks saab telefoni alla laadida tasuta audiogiidi rakenduse Androidi ja Apple´i rakenduste poest – rakenduse nimi on “Pokumaa”. Samuti saab laenutada Pokukojast väikeses koguses mp3 mängijaid ja kõrvaklappe, kust Puuko pajatusi kuulata.


Näidisala ja õpperaja rajamist toetas Eestimaa Looduse Fondi projekti “Tuleviku metsandus” raames Ülemiste keskus. Raja loomisele aitasid kaasa Liis Kuresoo, Nele Hendrikson, Mariliis Haljasorg, Marko Peterson (Walk&Learn), Ülo Haljasorg , Epp Margna, Veljo Runnel, Liina Remm, Laura Oro, Alvar Vodi, Meelis Vaher, Piret Pungas-Kohv jt.

Rohkem infot: Liis Kuresoo, ELFi metsaekspert (liis@elfond.ee, tel 5624 3102), Nele Hendrikson, Pokumaa juhataja (nele@pokumaa.ee, tel 5342 5054).