Kõik uudised

ELF otsib noore looduskaitsja auhinna kandidaate

17. detsember 2021
Eestimaa Looduse Fond (ELF) otsib kandidaate 2021. aasta noore looduskaitsja auhinnale, millega kaasneb 1000 euro suurune stipendium.

Auhinnale on oodatud kandideerima looduskaitsjad, kel on väljapaistvaid saavutusi Eestimaa looduse kaitsel ning kes on passi või enesetunde järgi nooremad kui 35 aastat. Kandidaadid võivad õppida või töötada nii avalikus, era- kui ka mittetulundussektoris, samuti tegutseda vabatahtlikuna. Üles võib seada nii enda kui ka kellegi teise kandidatuuri. Kandideerimisavaldusi saab esitada 15. jaanuarini 2022 aadressil https://forms.gle/fhAPAp36a1jbaAAdA


Noore looduskaitsja auhinda antakse välja alates 2005. aastast eesmärgiga toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade. Auhinna pälvija otsustab ELFi kokku kutsutud žürii. Auhinnafondi on tänavu välja pannud NaTourEst, Eesti Loodusturismi Ühing ja Eestimaa Looduse Fond.


2020. aasta nooreks looduskaitsjaks valiti botaanik Ott Luuk. Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Madis Leivits, Lennart Lennuk, Virve Sõber, Annely Esko, Riho Kinks, Aveliina Helm, Renno Nellis, Indrek Tammekänd, Ulvar Käärt, Murel Truu, Tarvo Valker, Marek Sammul, Peep Mardiste ning Asko Lõhmus.


Tänavune auhinna laureaat kuulutatakse välja 2022. a veebruaris toimuval looduskaitse ja märgalade konverentsil.


Rohkem infot:

http://elfond.ee/teoksil/loodusharidus-ja-teavitus/noore-looduskaitsja-auhinna-konkurss