Kõik uudised

ELF otsib noore looduskaitsja auhinna kandidaate

04. detsember 2019
Eestimaa Looduse Fond (ELF) otsib kandidaate 2019. aasta noore looduskaitsja auhinnale, millega kaasneb 1000 euro suurune stipendium.

Auhinnale on oodatud kandideerima looduskaitsjad, kes omavad väljapaistvaid saavutusi Eestimaa looduse kaitsel ning on passi või enesetunde järgi nooremad kui 35 aastat. Kandidaadid võivad õppida või töötada nii avalikus, era- kui mittetulundussektoris, samuti tegutseda vabatahtlikuna. Üles võib seada nii enda kui ka kellegi teise kandidatuuri. Kandideerimisavaldusi saab esitada tuleva aasta 10. jaanuarini aadressil mariliis@elfond.ee.

Avalduses palume märkida kandidaadi ees- ja perekonnanime, vanuse, töökoha ja/või tegevusvaldkonna ning olulisemad looduskaitselised tegemised ja saavutused.

Foto noorest karust tegi Ireen Trummer


Noore looduskaitsja auhinda antakse välja alates 2005. aastast eesmärgiga toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade. Auhinna pälvija otsustab ELFi poolt kokku kutsutav žürii. Auhinnafondi panustavad tänavu Eestimaa Looduse Fond ning loodusturismi ettevõtted Estonian Nature Tours, NaTourEst, Naturum ning ettevõtja Eleri Lopp-Valdma (Estonian Nature).

2018. aasta nooreks looduskaitsjaks valiti Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja Lennart Lennuk. Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Virve Sõber, Annely Esko, Riho Kinks, Aveliina Helm, Renno Nellis, Indrek Tammekänd, Ulvar Käärt, Murel Truu, Tarvo Valker, Marek Sammul, Peep Mardiste ning Asko Lõhmus.


Tänavune auhinna laureaat kuulutatakse välja 2020. a alguses ELFi sünnipäeval.
Rohkem infot:

http://elfond.ee/teoksil/loodusharidus-ja-teavitus/noore-looduskaitsja-auhinna-konkurss 


Mariliis Haljasorg
Kommunikatsiooniekspert
SA Eestimaa Looduse Fond
mariliis@elfond.ee
Tel: 56231633
Skype: mariliis.haljasorg