Teeme Ära talgupäev

Teeme Ära talgupäev
Algus:2010
Eesmärk: Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kogukondi tervikuna.

Mis on talgupäev ning millal see toimub?


Teeme Ära talgupäev toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval. Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kogukondi tervikuna. Talgupäeval saab igaüks otsustada, mis vajab ärategemist, korraldada talgud ning kutsuda teised kaasa.

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks teha. Seejuures otsustades ise, mis vajab ärategemist koduümbruses või kaugemal. 2016. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1986 eriilmelist talgut kokku 44 372 osalejaga. Ühtlasi püstitati 2016. aastal  talgupäeva raames üle Eesti kokku 496 veeohutuse stendi, mille jaoks sai taotleda tasuta päästevahendid ja ohutusjuhistega infotahvli.

Teeme Ära algatus mujal maailmas

Tänaseks on Teeme Ära algatus jõudnud rohkem kui sajasse riiki. Maailma eri paigus on Eesti 2008. aasta koristuspäeva eeskujul korraldatud oma koristuspäevi, mis jätkuvad ka tänavu. Kuigi eestimaalaste jaoks on koristustalgud nüüdseks vaid üks võimalikest talguliikidest teiste seas, oleme oma talgupäevaga seeläbi ka maailmakoristuse kaardi. Üle maailma toimuvate koristuspäevade kohta leiad infot kodulehelt http://letsdoitworld.org/

Vaata täpsemalt www.teemeara.ee ja hoia silma peal Teeme Ära Facebooki lehel.

Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.