Kõik uudised

Valmisid kohalikke kogukondi ja omavalitsusi metsaotsustes abistavad juhendid

30. september 2020
Metsablogi

Eestimaa Looduse Fond (ELF) esitleb täna juhendeid, mis aitavad kohalikul tasandil paremaid metsaotsuseid teha. Kogukondadele pakub juhend nõu teadlikuks ja sisukaks kaasa rääkimiseks. Omavalitsustele mõeldud juhend aitab langetada eri huve tasakaalustavaid ja õiguslikult asjakohaseid planeerimisotsuseid. 

Peamine fookus juhenditel on üldplaneeringutel ja kohalikel kaitsealadel. Käsitletakse nii juriidikat, metsandust, ökoloogiat kui ka kommunikatsiooni puudutavaid küsimusi. 

Juhend valmis 2020. aasta sügisel. Juhendite peatükke 1 ja 2 täiendati 2021. a jaanuaris lähtuvalt värskest raierahu analüüsist!

Klõpsa pildil, et juhendiga tutvuda


//media.voog.com/0000/0037/1265/files/KOV_metsajuhend_ELF_20.01.2021.pdf

Juhendid koostasid keskkonnajuristid Siim Vahtrus ja Liis Keerberg, ELFi metsaekspert Liis Kuresoo ning kommunikatsiooniekspert Mariliis Haljasorg. Juhendi valmimisse andsid oma panuse ka 222 inimest kohalikest kogukondadest ja omavalitsuste esindajate seast, kes osalesid aprilli lõpul ELFi korraldatud kohalike metsaotsuste teemalises küsitluses.

Juhendid on valminud projekti Kohaliku metsa tulevik - teadlikud osalejad ja paremad otsused raames, mida toetab Aktiivsete Kodanike Fond.