Kõik uudised

Alusuuringu lähteülesanne läheb kiirustades teele #MAK2030

01. märts 2018
Metsablogi

Tõin eelmises postituses välja keskkonnaühenduste ettepanekud lähteülesandele, mida paraku sisuliselt ei arvestatud. Lähteülesanne pandi veebruari lõpus lukku ministeeriumile edastatud kommentaaridest hoolimata. Mingit kaasarääkimise võimalust moodustatavale töörühmale või avalikkusele ei jäänud.

Kummastust tekitab ka see, et KeMi kodulehel EKO ja TÜ esitatud ettepanekuid ega kommenteerimiseks olnud mustandit ei avalikustatud, samuti puudus igasugune info protsessi senise käigu kohta. Tegin omalt poolt korduvaid kirjalikke ja suulisi nõudmisi, et kodulehele lisataks oluline protsessi puudutav info, sh:


1) alusuuringu lähteülesande algversioon;

2) alusuuringu lähteülesande algversioonile metsandusnõukogu liikmete poolt  tehtud ettepanekud;

3) metsandusnõukogu protokollid MAK aruteludega detsembrist ja veebruarist (detsembri arutelu protokollile on link, aga see on MAK2020 lehel, mis ei ole mõistliku vaevaga leitav ning see link ka ei tööta);

4) alusuuringu lähteülesande lõppversioon;

5) info 13. märtsiks MAK2030 avaürituse asukoha, päevakava jms osas.


Tekkinud on kummaline olukord, kus KeMi kodulehele on küll loodud arengukava erileht, ent senise protsessi kohta leiab sellelt vaid ministeeriumi enda pressiteate, mille pealkiri väidab, et kogu protsess saab olema läbipaistev ja avalik (!). Mis ei lähe aga kuidagi kokku senise asjade käiguga.


Postituse autor: Tarmo Tüür