Kõik uudised

Loodusõhtu ja näitus “Märgalaviljeluse võimalused”

19. jaanuar 2023
Maaelublogi
24. jaanuaril kell 18 toimub loodusõhtu “Märgalaviljeluse võimalused”. Teemat avab SA Eestimaa Looduse Fondi märgalade programmi juht ja sootaastamise ning märgalaviljeluse projektide eestvedaja Jüri-Ott Salm. Kõik huvilised on oodatud, loodusõhtu on tasuta!

Baltimaades on kokku ligi 21 000 km 2 turbaalasid, mis on suurimad süsiniku sidujad maismaal. Enam kui poolte turbaalade olukord on kuivendusel põhineva metsanduse, turbakaevandamise ja põllumajanduse tõttu halvenenud. Kuivendamise tagajärjel on varem süsinikku sidunud turbaaladest saanud hoopiski heite tekitajad, kuna turba lagunedes tekib suurtes kogustes kasvuhoonegaase.

Üks võimalus rikutud turbaalasid kasutada ja kliimasõbralikumaks muuta on märgalaviljelus. Märgalaviljeluse saadusi saab kasutada näiteks kütteks, ehitusmaterjalina, loomasöödana, inimeste toiduks ja raviks (marjad, ravimteed) jne. Kui Eestis on märgalaviljelus veel vähelevinud, siis Saksamaal kogub see üha hoogu. Väljapanek annab ülevaate mõningatest märgalaviljelusega tegelevate ettevõtjate toodetest.


Näitus “Märgalaviljeluse võimalused” 25.01- 28.02.2023
Tartu loodusmaja, Lille 10
Avatud E-R 10:00-18:00
Majapilet: täispilet 3€/ sooduspilet 2€


Näitus on koostatud projekti „Märgalaviljelus Baltimaades“ raames, mille projekti toetab Euroopa Kliimainitsiatiiv. Projekti juhtpartner on Michael Succowi Sihtasutus Saksamaal, partneriteks Leedu Looduse Fond ja Eestimaa Looduse Fond.

Tutvu projektiga "Märgviljelus Baltimaades"