Eestimaa Looduse Fondi uudised

Konnade kevadrändel aidati rekordarvu kahepaikseid 06.06.2023

Konnade kevadrändel aidati rekordarvu kahepaikseid
Tänavusel kevadisel konnarändel aidati sigima rekordilised 29 926 kahepaikset. Vabatahtlike visa tegevus aprillis ja mais võimaldas järglasi saama ligi 30 000 konna, mida on pea kolmandiku jagu enam kui varasematel aastatel. Kampaania „Konnad teel(t)“ raames tehti kahe kuu jooksul konnadele eluohtlikes teelõikudes nende abistamise aktsioone 11 tihedama rändega kohas. Vabatahtlikud konnapäästjad tegutsesid 34 paigas üle Eesti.
Seitse kunstnikku pühenduvad nelja aasta vältel soode ja teiste märgalade taastamisele

Seitse kunstnikku alustavad Eestis ja viies teises Euroopa riigis märgalade taastamisele pühendatud loometööd. Läbi nelja aasta kulgev kunstiresidentuur võetakse kokku 2026. aastal ühisnäitusega Veneetsias. Eesti residentuuris tegutseb koostöös teadlaste, kogukondade ja teiste osapooltega skulptor ja installatsioonikunstnik Elo Liiv.

Väljasuremismeelsete vastulöök

Maskid on maas: märkimisväärne osa poliitikutest Euroopas on häältesaagi nimel valmis ohverdama meie kõigi pikaajalised huvid.

Keskkonnaühendused: uue õlitehase kasutussevõtt seaks ohtu nii looduse kui ka majanduse

Keskkonnaorganisatsioonid leiavad, et oluliste puuduste tõttu mõju hindamises ei tohi õlitehasele anda tegutsemiseks luba. Tehases 61 töökoha loomine sadade miljonite eurode eest seab ohtu Eesti riiklike kliimaeesmärkide saavutamise ning sunnib teisi majandussektoreid heitmeid seni plaanitust rohkem kärpima. Õlitehase tegelik keskkonnakahju on hinnatust mitu korda suurem, muuhulgas on jäetud tähelepanuta põlevkivi kaevandamise ja õli põletamise mõju.

Eestimaa Looduse Fond numbrites

icon

1500

vabatahtlikku

icon

60

looduskaitselist ekspertiisi

icon

13 900

inventeeritud sooala

icon

176 000

päästetud konna

icon

761

korraldatud loodustalgut

icon

30

märgistatud hüljest

icon

48

leitud asustatud lendorava elupaika

icon

650

annetajat aastas

Tutvu teiste ELFi lehtedega
(klõpsa logol!)