Kõik uudised

Tartus avatakse Eestimaa Looduse Fondi 30. sünnipäevale pühendatud näitus

17. september 2021
Eestimaa Looduse Fond ja Tartu Linnaraamatukogu avavad täna näituse, mis on pühendatud ELFi 30 tegutsemisaastale. Näitus annab ülevaate peamistest teemadest, millega ELF tegeleb. Raamatukogu 2. korruse näitusesaali on kogutud mälestusi, esemeid ja loodusfotosid, mis ühe Eesti pikemaealise looduskaitselise ekspertorganisatsiooni lugu edasi annavad. Suur roll on raamatutel - eraldi väljapanek lugemissoovitustest, mille on välja valinud praegused ELFi töösse panustavad inimesed.

Iga organisatsioon räägib oma loo. Eestimaa Loodus Fondi lugu on läbi kolme aastakümne olnud väga kirev ja külluslik. „Pool naljaga võiks öelda, et žanriliselt on ELFi lugu dokumentaalpõnevik nii muinasjutuliste loodusstseenide kui ka praktiliste juhendite ja analüütiliste kommentaaridega, mida ilmestavad muhedad ja targad tegelased,“ ütles Eestimaa Looduse Fondi juht Tarmo Tüür. „Lood, mis on vorminud aga ELFi inimesi on siin näitusesaalis väljas. Loodan, et paljud raamatukogu külastajad saavad siit inspiratsiooni nii raamatutest kui ka väljapanekust, mis omamoodi kõlab kokku kui aplaus meie Eesti võrratule loodusele,“ lisas ta.

Osa näitusest on pühendatud ka tänavuse Teadlaste öö teemale ehk toidule, millel on inimtegevusest üks suuremaid mõjusid meie looduskeskkonnale.

Näitus ootab uudistajaid 16. oktoobrini 2. korruse erialakirjanduse saali poolel.