Kõik uudised

Täna tähistatakse rahvusvahelist konnapäeva

29. aprill 2017
Täna, 29. aprillil tähistatakse rahvusvahelist konnapäeva (Save the Frogs Day). Eestimaa Looduse Fond (ELF)  ja Tallinna Loomaaed kutsuvad kõiki konnasõpru sel puhul loomaaeda konnadega lähemat tutvust tegema, töötubades ja mängudes osalema ning filmi vaatama. Iga soovija saab konnade kaitsele pühendatud päeval teha kingituse kohalikele konnadele, annetades Hooandjas algatusele “Aita konnad üle tee!”

“Konni on oma koduaias, metsas või tiigi ääres kohanud ilmselt igaüks. Vähem on aga teada, et kõik Eestis elavad 11 konnaliiki on looduskaitse all. Rahvusvahelise konnapäeva eesmärk on tuletada inimestele meelde, kui haprad need vahvad olevused tegelikult on ning kui tähtis on neid ja nende elupaiku hoida. Nõnda saab konnapäeva mängudes ja töötubades õppida nii kohalike konnaliikide kui ka nende aitamise võimaluste kohta,“ rääkis ELFI “Konnad teel(t)” aktisooni eestvedaja Kristiina Kübarsepp.


Konnapäeval saab näha konni, keda Eesti looduses ei kohta. “Tallinna Loomaaia ekspositsioonist kodumaiseid konni ei leia, küll saab aga tutvust teha eksootiliste kahepaiksetega. Konnapäeval räägivad Troopikamajas loomaaias elavatest konnadest giidid, näha saab ka nende toitmist. Kuigi loomaaias elab 17 liiki kahepaikseid, siis kõik nad paraku rahva ette ei mahu,” rääkis Tallinna Loomaaia loodusharidusosakonna metoodik Kertu Namsing.

Konnapäeval leiavad endale huvitavaid tegevusi nii väiksemad kui suuremad konnasõbrad: ELF viib läbi konnaliike ja nende abistamise võimalusi tutvustavaid mänge ning töötubasid; suurel ekraanilt saab vaadata 2016. a Matsalu Filmifestivali eriauhinna võitnud Jaak Kilmi filmi "Konnade tee"; Troopikamajas tutvustatakse ja toidetakse loomaaias elavaid konni. Kogu päeva vältel saab kampaania „Esita küsimus!“ raames esitada kahepaiksete kohta küsimusi. Küsimused ja spetsialistide vastused pannakse üles Loomaaia kodulehele ning “Konnad teel” Facebooki lehele. Parima küsimuse esitaja saab auhinna. Sündmusele pääseb loomaaia piletiga. Päevakava leiab Tallinna Loomaaia kodulehelt http://tallinnzoo.ee/sundmus/konnapaev-2/

Kahepaiksete kaitseorganisatsioon Save the Frogs korraldab aprilli viimasel laupäeval rahvusvahelist konnapäeva, et tõsta inimeste teadlikkust nende üha ohustatumate loomade seisukorrast. Kahepaiksed on oma õhukese naha tõttu väga tundlikud igasugusele keskkonnasaastele. Samuti ohustavad konni elu- ja kudemispaikade hävimine ning massiline hukkumine maanteedel kevadrände ajal.

ELF korraldab massiliselt autoteedel hukkuvate konnade elude päästmiseks kuuendat aastat “Konnad teel(t)” talguid, mille käigus on päästetud autorataste all hukkumisest ligi 75 000 konna. Kuigi tänavu hakkasid esimesed konnad rändama juba aprilli alguses, siis jahedate ilmade tõttu on suurem ränne alles ees. ELF palub Hooandjas annetajate abi konnatalgute korraldamiseks ning autojuhtide teavitamiseks: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee

PÄEVAKAVA:

12:00-15:00  Paksunahaliste maja esisel platsil on Eestimaa Looduse Fondi projekti „Konnad teel“ eestvedajad, kes mängude kaudu ja töötubades tutvustavad konnaliike, seda, mis neid ohustab ja kuidas me saame kahepaikseid aidata ning vastavad loomulikult kõikidele küsimustele.

13:15-15:15 – soovijatel on võimalus Keskkonnahariduskeskuse auditooriumis vaadata Matsalu Filmifestivali eriauhinna võitnud pooletunnist filmi kahepaiksetest “Konnade tee”.

14:00 – aaga ja kollavööt-puukonnade toitmine Väikses Troopikamajas. Kohapeal räägivad konnadest Kertu Namsing (eesti keeles) ja Darja Zubareva (vene keeles).

Kogu päeva vältel toimub kampaania „Esita küsimus!“. Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuse fuajees asub kast, kuhu huvilised paigutavad blanketi küsimusega. Küsimused koos spetsialistide vastustega pannakse üles loomaia kodulehele. Parima küsimuse esitajale on auhind.

Sündmusele pääseb loomaaia piletiga.