Kõik uudised

Täna õhtul on huvilised oodatud Narva vikatiga niitmist harjutama

29. juuni 2021
Täna, 29. juuni õhtul kell 17.30 kutsub Eestimaa Looduse Fond kõiki huvilisi vikatiga niitmist proovima Narva aadressile Viru 4. Osalejad saavad harjutada käsitsi niitmist. Asjatundja käe all treenitakse õigeid ja ohutuid niitmisvõtteid ning õpitakse vikatit hooldama. Kohale võib tulla oma vikatiga, ent kellel vikatit ei ole, saab selle kohapealt.


ELFi niitmistreeningute eestvedaja Mari Kaisel sõnab: “Vikatiga niitmine on jõukohane igaühele - nii lastele kui ka täiskasvanutele, peaasi, et õiged ja ohutud töövõtted selged on. Vikatiga niitmine on hea alternatiiv muruniidukile, sest see on vaikne ja rahulik, isegi meditatiivne tegevus. Vikat on eriti hea abimees suvilaomanikele, kuna vikatiga niites saab lasta rohul natuke pikemaks kasvada. See on omakorda kasulik meie niidutaimedele, liblikatele, mesilastele ja teistele putukatele.”
Uuringud näitavad, et kui niitmise sagedust kasvõi mõnevõrra vähendada, loome märksa paremad elutingimused tolmeldajatele ja eri liiki taimedele. Suurbritannias tehtud katse näitas, et käsitsi hooldatud niisketel niitudel taastus väga kiiresti liblikate liigirikkus ning hooldatud alad hakkasid sarnanema rangelt kaitstavate aladega. Arvestades, et hinnanguliselt oleme Euroopas juba kaotanud pooled liblikatest ja kimalastest, on see kaalukas argument soosida ja toetada käsitsi niitmist.

Jooksvat infot ELFi korraldatavate selle suve niitmistreeningute ja -võistluse kohta vaata siit ning ELFi sotsiaalmeediast.


Vaata lisaks igaühe looduskaitse põhimõtteid tutvustavaid klippe leiab ELFi YouTube’i kanalist: https://youtube.com/playlist?list=PLwWz4ccpnJho3qCZeETy5Mm5wAQE3hZxM

 

Niitmistreeningut Narvas korraldab Eestimaa Looduse Fond koostöös Narva linnaga, Pärandkoosluste Kaitse Ühinguga, Karula Hoiu Ühinguga ning teiste partneritega. Toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.


Lisainfo:

Mari Kaisel
Eestimaa Looduse Fondi niitmistreeningute eestvedaja
5343 3346
mari@elfond.ee