Milline on su ägedaim talguelamus?
Loodustalgud on ELFi üks pikaajalisemaid traditsioone - juba 1998. aastal alustasime loodusreisidega, millest kasvasid välja loodustalgud. Tänu talgulistele on aastate jooksul tehtud ära tohutul hulgal praktilisi loodushoiutöid - ligi 120 000 tunni jooksul on aidatud Eestile omaseid liike ja looduskooslusi ning antud loodusele eluruumi juurde. 2022. aastal korraldas ELF 57 looduskaitsetalgut, kus osales 763 talgulist ning tehti 6175 tundi tööd. Talgutel veedeti ühtekokku 186 päeva. Tänavune talguaasta oli pühendatud mudakonnale.
Mida aga tähendavad ELFi talgud talgulistele endile? Sinule, kes Sa oled talgutel käinud juba palju aastaid või alles alustasid oma talguteed. Kuidas sattusid loodustalgutele? Kas sind kutsus esmakordselt kaasa hea sõber või on sul hoopis oma lemmikliik, kelle elutingimusi tahad parandada? Mis toob Sind ELFi loodustalgutele? Mis on see väärtuslikeim mõte, tunne, emotsioon, mille talgutelt kaasa saad? Igal talgulisel on oma talgulugu - miks ja kuidas ta talgutele on sattunud ning mida talgud talle annavad. Milline on Sinu oma?
Jaga meiega oma talgulugu vabas vormis aadressile talgukontor@elfond.ee:
- lugu võib olla nii pikk või lühike, nagu soovid
- tore, kui Sul on kaasa panna ka üks foto loo ilmestamiseks. Fotofaili nimes märgi, millise talguga tegemist, talguaasta ja foto autor (nt KukemarjatalgudRammul_2022_FotoAutor)
või jaga oma lugu vastates küsimustele selles vormis.
Ootame lugusid 31.jaanuarini. Kõigi saatjate vahel loosime välja kolm vahvat kogumikku "Konnad Eesti rahvapärimuses". Kogumik on koostatud koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi ja Mari-Ann Remmeliga mudakonna talguaasta puhul. Sinu nõusolekul avaldame Su talguloo meie kanalites inspiratsiooniks ja talguhoo hoidmiseks ka teistele.