Kõik uudised

Puisniiduhooldajate väljasõit Nedrema puisniidule elurikkuse päeval

15. mai 2020
Head puisniitude hooldajad ja huvilised!

Eelmise aasta augustis toimunud puisniitude hooldajate juturingist alguse saanud vestluste jätkuks on avanenud võimalus osaleda väljasõidul Nedrema puisniidule. Kohtume niidu tänaste hooldajate perekond Pikkmetsadega ja tutvume nende majandamise masinatega Mätiku talus, lisaks on lootust, et meiega saab ühineda keskkonnaminister Rene Kokk. Väljasõit toimub 22.mail 2020.

ELFi talgulised on samuti Nedrema puisniitu hooldamas käinud. Foto: Piret Väinsalu

Plaanis on ühiselt nautida Eesti kõige esinduslikuma puisniidu lilleilu, vaadata koos, mis on need ökoloogilised väärtused, mis teevad puisniidust puisniidu ning milline on see töö, millega neid väärtusi tänapäeval säilitame. Saame omavahel arutada tänase puisniitude hooldamise tehnika üle ja vahetada kogemusi.

Hetkel on täpne päevaplaan veel paika loksumas, kuid palun kõigil, kes on huvitatud osalemisest, panna enda nimi ja kontakt enne 15.maid kirja siia: https://forms.gle/y7K2MQFHT3JkNjKi8 Registreerumisvormi saate kirjutada ka küsimusi ja ootusi, mida väljasõidu ajal sooviksite, et arutataks.

Seoses viiruse levikuga ei korralda me kohapeale ühist bussisõitu, kuid saame kompenseerida osalejate sõidukulusid. Samuti ei toimu arutelusid siseruumides, püüame nii jutuajamised kui suupistete osa teha õues, et hoida üksteise tervist.

Väljasõit toimub Eestimaa Looduse Fondi projekti NaturallyEst LIFE (Piloting Natura 2000 communication in Estonia) raames. Projekti rahastavad Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid.