Kõik uudised

ELF otsib noore looduskaitsja auhinna kandidaate

03. jaanuar 2018
Eestimaa Looduse Fond (ELF) otsib kandidaate 2017. aasta noore looduskaitsja auhinnale, millega kaasneb 1000 euro suurune stipendium. 

Auhinnale on oodatud kandideerima looduskaitsjad, kes omavad väljapaistvaid saavutusi Eestimaa looduse kaitsel ning on passi või enesetunde järgi nooremad kui 35 aastat. Kandidaadid võivad õppida või töötada nii avalikus, era- kui mittetulundussektoris, samuti tegutseda vabatahtlikuna. Kandideerida saab nii enda nimel kui ka esitada kellegi teise kandidatuuri. Kandideerimisavaldusi saab esitada kuni 17. jaanuarini aadressil mariliis@elfond.ee.

Avalduses palume märkida kandidaadi ees- ja perekonnanimi, vanus, töökoht ja/või tegevusvaldkond ning olulisemad looduskaitselised tegemised ja saavutused.

Noore looduskaitsja auhinda antakse välja alates 2005. aastast eesmärgiga toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade. Auhinna pälvija otsustab ELFi poolt kokku kutsutav žürii. Auhinnafondi panustavad tänavu ettevõtted 360 Kraadi, Natourest, Estonian Nature Tours ja Rewild.

Auhinna laureaat kuulutatakse välja 2018. a veebruari alguses ELFi sünnipäeval.

2016. aasta nooreks looduskaitsjaks valiti Annely Esko Keskkonnaametist. Peaauhinna võitnud Annely Esko on edendanud Eesti poollooduslike koosluste taastamist alates 2009. aastast, töötades Keskkonnaametis maahoolduse peaspetsialistina ning alates 2014. aastast loopealsete taastamise projekti koordinaatorina. Projekt „Elu alvaritele“ on väga ambitsioonikas – hetkel on tegu Euroopa kõige suurema poollooduslike koosluste taastamistööga. Ühtlasi on Esko aktiivselt panustanud puisniitude taastamise tähtsuse teadvustamisse.  Konkursi žürii andis erandkorras välja ka kaks eriauhinda, mille pälvisid noor loodusteadlane Liina Remm ning kodanikuaktivist Linda-Mari Väli.

Rohkem infot konkursi ja varasemate aastate võitjate kohta: http://elfond.ee/teoksil#/projektid/noore-looduskaitsja-auhind