Kõik uudised

Niitmisvõistlus läks hästi korda - aitäh osalejatele!

13. juuli 2021
Pühapäeval, 11. juulil toimus Tartus koguperepäev kõigile loodus- ja pärimushuvilistele, kus sai võtta mõõtu ka vikatiga niitmises. Kokku registreerus vikatiga niitmise võistlusele 35 huvilist, kellest finaali pääses 23 võistlejat. Neist viis kuni 16-aastast noort ja kaks seeniornaist, kes võistlesid 1-minuti niitmises.

Niitmisvõistlusel võisteldi viies kategoorias: mehed, naised, kuni 16-aastased noored ning mehed ja naised alates 70. eluaastast. Finaali edasi jõudnud täiskasvanud niitsid 100m2, naised ja seeniorid 49m2. Lisaks kiirusele hindas žürii stiili ja niitmisala puhtust. Meeste kategoorias tuli esikohale Andres Roosma ajaga 7:36. Möödunud aasta esikoha omanik Toomas Liivak jäi seekord teisteks ning Jaan Prost-Kängsepp kolmandaks. Naiste kategoorias mitmel varasemal järjestikusel aastal esikoha pälvinud Kaily Moones pidi sel aastal vanduma alla Merle Seigole, kes sai esikoha ajaga 5:53. Naistest kolmandale kohale jäi Monica Linde Klemet. Kuni 16-aastaste noorte kategoorias võistlesid viis noormeest. Neist kolmanda koha saavutas Sander Uudeperg, möödunud aastal samuti võistelnud Pärtel Palolill Setomaalt pälvis ka selgi korral teise koha ning esikoha võttis uustulnuk Geir Kristjan Kääri. Naima Männard ning Milvi Toots niitsid seeniornaiste kategoorias, kus esikoha võttis Männard. Meeste seeniorklassis oli võistlejaid kokku 7. Jüri Tõnisson pälvis kolmanda koha, Enno Pütt teise ning Mihkel Tatar ajaga 4:38 esimese.

Raadil toimunud kolmanda niitmisvõistluse ja pärimuspäeva jooksul sai õppida niitmisvõtteid ja vikatite hooldamist ning tutvuda erinevate ja eriliste vikatitega. Üritust aitas korraldada Eesti Rahva Muuseum, pakkudes huvilistele tuure hoidlatesse ning viies läbi eelkõige lastele mõeldud taimepunutiste ja rehapulkade meisterdamise õpitubasid.

Vaata ka niitmisvõistluse ja pärimuspäeva suurt fotogaleriid SIIT.

Niitmisvõistlus ja pärimuspäev toimub Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rahva Muuseumi, MTÜ Tartu Spordiselts Kalev, Pärandkoosluste Kaitse Ühingu, Karula Hoiu Ühingu ning teiste partnerite koostöös. Ürituse toimumist toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.