Kõik uudised

Natura 2000 päeva  ja ülemaailmse elurikkuse päeva tähistamine nahkhiireretkedega

03. juuni 2019
21. mai hilisõhtul toimusid nahkhiireretked Tallinnas Kadriorus (retkejuht Oliver Kalda), Tartus Emajõe ääres (Rauno Kalda) ja Võrus (Lauri Lutsar). Retkedel tutvustasid Eesti parimad nahkhiire-eksperdid osalejatele Eesti nahkhiiri, keda kuulati ultraheli-detektorite abil ja vaadeldi lendamas. Retkedega tähistatakse üle-Euroopalist Natura 2000 päeva ja ülemaailmset elurikkuse päeva

Tartu retkel Rauno Kalda juhtimisel osales 23 inimest ning Emajõe kallastel ja sildade all nähti ja kuuldi jõevee kohal lendamas tiigi- ja veelendlast; põhja-nahkhiirt.
Nahkhiirehuvilised kogunesid hilisõhtul Võru linnas, et koos eksperdi ja nahkhiirte uurija Lauri Lutsariga vaadelda öise eluviisiga loomade elu tänapäevases elukeskkonnas. Võru kesklinnas jäi öösel ultrahelidetektori kuuldeulatusse nii põhja-, kui parginahkhiir, suurvidevlane ja veelendlane. 
Retkest kirjutati 23. mai Võrumaa Teatajas
Tallinna retkel osales ca 35 inimest. Liiguti Luige tiigi juurest läbi mäe peal oleva puistu Kirde tiigini. Heast ilmast hoolimata oli nahkhiiri suhteliselt vähe. Teel Kirde tiigini kohati vaid mõnd üksikut põhja-nahkhiirt. Kirde tiigi kohal lendas nahkhiiri rohkem ning kuuldi põhja-nahkhiirt, veelendlast ja pargi-nahkhiirt. Loe Tallinna retkest Eesti Päevalehest.

2019. on ka Eestimaa Looduse Fondi loodustalgute ööloomade aasta ning huvitavaid tiigilendlasele ja teistele nahkhiirele kasulikke talguid toimub veelgi. Uuri lisa talgud.ee/ooloomad