Kõik uudised

Mida sina metsas märkad? Jaga fotot või videot! #märgatudmetsas

27. november 2018
Mida Sina metsas käies märkad? Eestimaa Looduse Fond kutsub üles metsas silma jäävaid looduse jälgi ja põnevaid detaile pildistama või filmima.


Kuidas kaasa lüüa?

 1. Tee foto või videoklipp just sellest looduse jäljest ja detailist, mis Sulle metsas silma jääb - olgu selleks näiteks põhjatu pesaauk, naksaka üraski jälg, sügisuimas sipelgad, metsa alla seiklema läinud rändrahn, kirev puuseen, anonüümse tuvi jäljed lumel või hoopiski mõni Sulle täiesti tundmatu objekt.

 2. Saada hiljemalt 15. jaanuariks oma foto või video meile aadressil foto@elfond.ee või jaga märgisega #märgatudmetsas sotsiaalmeedias. Juurde kirjuta autor ning mida oled jäädvustanud, vajadusel aitame välja selgitada, mis on pildil või videol. Jagada võib nii värskeid kui ka varasemaid foto- ja videojäädvustusi!  


Auhinnad

Kõigi videote ja fotode saatjate seast valib žürii välja inimese, kes saab minna kevadel koos loodusfilmikunstnik Joosep Matjusega Alutagusele NatourEsti karuvaatlusonni karusid piiluma ning loodusfilmi tegemist uudistama. Joosep Matjus on värske vaatajarekordeid löönud loodusfilmi “Tuulte tahutud maa” režissöör ja operaator. Samuti loositakse osalejate vahel Reet Ausi lendorava T-särgid ning Rein Kuresoo raamatud Eesti looduse muutustest viimasel sajandil.

Algatusest

Metsas on palju sellist, mida niisama jalutades alati ei märka või mis tekitab küsimuse “mis asi see on?”. Alati ei ole aga käepärast võtta eksperti, kes tähelepanu juhiks või selgitaks. ELF soovib tuua algatusega fookusesse metsa loodusväärtused - mitmekülgse, liigirikka ja põneva elu. Nõnda saab igaüks juba järgmisel korral metsa kondama minnes ise teadlikumalt ringi vaadata. Valikut meile saabunud fotodest ja videotest jagame oma sotsiaalmeedia kanalites ning virtuaalsel näitusel. *

Kas see on jaanalinnumuna? Ei, see on hoopis seen nimega hiidmuna (Calvatia gigantea). Väidetavalt on Eestist leitud suurima hiidmuna kaal 16 kg ja ümbermõõt 198 cm. Jaanalinnumuna kaalub enamasti kümme korda vähem, kui see suurim hiidmuna. Foto: Liis Kuresoo #eiolejaanalind #märgatudmetsas #hiidmuna

Jälgi algatust ELFi Facebookis, Instagramis või metsablogis!

     
     

#märgatudmetsas

* Algatuse raames meiega jagatud fotosid ja videoid kasutame koos autori nimega Eestimaa Looduse Fondi kanalites ning temaatiliste artiklite ilmestamiseks.

Algatus on osa projektist "Tuleviku metsandus", mida toetab Ülemiste keskus.