Kõik uudised

Metsanduse arengukava uues juhtkogus puudub metsaelustiku asjatundja

24. märts 2021
Täna tutvustati metsanduse arengukava (MAK2030) uue juhtkogu koosseisu. Eestimaa Looduse Fond (ELF) toob välja, et juhtkogus puudub metsaelustiku asjaatundja, mis on elurikkuse kriisi valguses väga tõsine puudus.

Metsanduse arengukava aastani 2030 uus juhtkogu koosneb üheksast inimesest, kelle seas pole ühtegi looduskaitsebioloogiaga tegelevat teadlast. “Ajal, mil teadlased üle maailma räägivad elurikkuse kriisist ja Eesti metsadest kaob 50 000 linnupaari aastas, pole kahetsusväärselt metsanduse arengukava juhtkogus kedagi, kes teadlasena metsaelustiku kaitsega tegeleks. Me ei tohi eirata elurikkuse kriisi tõsidust, seda aspekti süvitsi esindava teadlase puudumine ei võimalda luua tulevikku vaatavat arengukava,” nentis ELFi juhatuse esimees Tarmo Tüür.

Samuti ei esinda ükski teadlane juhtkogus kultuurivaldkonda. Nõnda ei saa uue juhtkogu puhul sugugi väita, et ökoloogilised või kultuurilised väärtused oleksid vääriliselt esindatud, kuigi metsaseadus sellele selgelt viitab.

Metsanduse arengukava koostamine on pikalt veninud protsess, millega algselt sooviti saavutada ühiskondlikku kokkulepet. ELF loodab jätkuvalt, et uus arengukava valmib läbipaistvalt, sisulise avaliku aruteluga ning elurikkust arvestavalt.

ELF on hoidnud metsanduse arengukava protsessil silma peal ning osalenud eelmise juhtkogu töös. ELFi tähelepanekuid saab lugeda metsablogist: https://elfond.ee/mets#tags=MAK2030