Kõik uudised

Märgalade päeva konverents 3. veebruaril Tartus

08. jaanuar 2020
Ootame teid juba kuuendat korda toimuvale märgaladega seotud teemasid käsitlevale konverentsile “Kuidas sood toetavad meid ja meie soid?“, mis leiab aset 3. veebruaril 2020 Tartu Ülikooli raamatukogus

Konverentsil räägitakse 2020. a rahvusvahelise märgalade päeva fookusteemast – elurikkusest märgaladel, ent ka soodega seotud ökosüsteemiteenustest ja eri liikumisvõimalustest soodes. Päeva lõpus toimuvad ühised arutelud. Märgalade päeva puhul avatakse TÜ raamatukogus ka soode taastamist kajastav fotonäitus, mis jääb avatuks kogu kuuks.

Täpsema päevakava ja praktilise info leiab siit: soo.elfond.ee/konverents-2020

Samuti on kõik huvilised oodatud tutvustama oma uusimaid soodega seotud uuringutulemusi postrite programmis. Oma postri teema palume saata hiljemalt 15. jaanuariks aadressil piretpk@elfond.ee.

Ootame seoses märgalade päevaga mõnelauselisi kahest viimasest aastast pärinevaid uudislugusid ja tähelepanekuid Eesti soodest - nt mõnest põnevast sooleiust, enda jaoks (taas)avastatud soost, põnevast kohtumisest mõne haruldasema taime, linnu või loomaga; kuskilt loetud või ise kogetud erilisest juhtumist soos või muust, mis teile märkimisväärne tundub ja vajaks laiemat tähelepanu. Valik meile saadetud uudistest lõimitakse temaatilisse ettekandesse ning pannakse üles soode kodulehele. Uudised koos autori nimega palume saata hiljemalt 24. jaanuariks aadressil elf@elfond.ee, võimalusel lisage ka foto.

Konverentsi osavõtutasu on 10 eurot, mis sisaldab kohvipause, ettekandeid ja töötubasid. Täiendavalt on võimalus tellida toekas lõunasöök TÜ kohvikust, tasudes 10 eurot ELFi arvele.

Konverentsile saab end kirja panna 28. jaanuarini või kuni kohtade täitumiseni siin: forms.gle/3Rodp3TzMH1p56V98

Konverentsi korraldab Eestimaa Looduse Fond koostöös Eesti Märgalade Ühingu, Keskkonnaameti, Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooliga. Teiste seas toetavad sündmust Eesti Turbaliit, Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus projektide “Soode kaitse ja taastamine” (Life Mires of Estonia) ja LIFE Peat Restore raames.


Rohkem infot:

Piret Pungas-Kohv
Eestimaa Looduse Fond
piretpk@elfond.ee
Tel: 5344 0791