Kõik uudised

Kutse idavirulastele: “Ida-Virumaa lähitulevik ja võimalused kohalikele elanikele: energiatõhusus ja taastuvenergeetika”

11. november 2020
Eestimaa Looduse Fond koos partneritega kutsub idavirulasi mõttevahetusele tuleviku ideede üle “Ida-Virumaa lähitulevik ja võimalused kohalikele elanikele: energiatõhusus ja taastuvenergeetika” 19. novembril kl 17.00-19.30!

Sel õhtul ei räägi me kättesaamatutest visoonidest ja kaugetest unistustest, vaid räägime ideedest, mille kallal eksperdid on paar kuud juba pead murdnud. Kuidas uuendada elamufondi ja korraldada keskkonnasõbralikumalt soojusmajandust? Mis oleks kui energiaühistute teke oleks Ida-Virumaal piisavalt toetatud? Mis oleks kui Ida-Virumaal alustaks tööd rohemajanduse keskus, mis koondaks teadmised ja võimaldaks kohalikele elanikele tulevikuks sobilikku ümberõpet?

Saame kokku selleks, et kuulata ekspertide ideid ja aidata need paremaks lihvida. Soovime osalejatelt nõu küsida, millised juba olemasolevatest kohapealsetest tegevustest ideid toetavad, mis nende elluviimist takistab ning kas ja millistel tingimustel oleks kogukonnad ise ideede elluviijate seas.

Taustaks räägime ka õiglase ülemineku suurest vaatest ning sellest, kus paikneb selles roheplaan, mille raames ongi tööd tehtud. Sõna saavad ja ideid tutvustavad Lauri Jalonen Ida-Virumaa Ettevõtluskeskusest, Mihkel Annus Eesti Taastuvenergia Kojast, Silver Sillak Eesti Rohelisest Liikumisest, Nele Ivask Tartu Regiooni Energiaagentuurist ja teised. Õhtut aitab juhtida Maris Jõgeva Sotsiaalse Innovatsiooni Laborist.

Mõttevahetus aitab ideed täpsemaks sättida nii, et need arvestaksid enam kohalike olude ja vajadustega. Arutelude kokkuvõtted saavad sisendiks roheplaanile ja selle kaudu maakonna arengustrateegiale.

Palume osalemisest teada anda registreerimisvormil hiljemalt 17. novembriks 2020. Üritus toimub zoomis, lingi saadame registreerunutele vahetult enne üritust. Üritusel on sünkroontõlge vene keelde.

Ürituse venekeelne kutse on leitav siit.

Üritust korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Roheline Liikumine, Keskkonnaõiguse Keskus koostöös Ida-Virumaa Ettevõtluskeskusega. Toetab Euroopa Kliimainitsiatiiv (EUKI) projekti “Kliimamuutus ja Eesti energeetika tulevik” raames.Rohkem infot:
Maris Jõgeva
Sotsiaalse Innovatsiooni Labor
maris@koosloome.ee
Telefon 53421726