Kõik uudised

KUTSE 13.08 kell 12 Arvamusfestivali arutelule energiapiisavusest

11. august 2022

Eestimaa Looduse Fond ootab teid Arvamusfestivali arutelule “Quo vadis, energiapööre?” laupäeval, 13.08 kell 12 Paide Vallimäel.

Sellel arutelul võtame luubi alla energiapiisavuse ja küsib, kas tahame vaid tehnilist energiapööret või sisulist? Ning püüab otsida ja ka leida vastuseid näiteks sellistele küsimustele: Peagi saavad Eesti kodud elektri tuule ja päikese abil, ent kas muutuseks on piisav vaid tehnoloogia vahetumine? Kas energiavajadust peab vähendama efektiivsus või piisavus? Milline on Eestile piisav energiakogus? Mille jaoks meil on mõtet energiat toota? Kuidas suhestuvad omavahel heaolu ja energiatootmine, kui tootmine ja tarbimine peavad vähenema? MIllest oleme valmis loobuma üksikisikuna, millest ühiskonnana, millest kogukonnana?

 

Arvamusfestival 2019. Foto: Katre Liiv

Tartu Ülikooli suure siirde projekti töörühm  on hinnanud, et energiapöörde kiirendamiseks Eestis on ühe sekkumisena vajalik nihe energiatõhususelt energiapiisavusele: “see tähendab näiteks teatud majandussektorites ülempiiri kehtestamist tooraine kasutusele, teatud sektorite (nt metsatööstus) toodangu ekspordi rangem reguleerimine, täiendavad ekspordipiirangud väärtusahelas madalamal asuvatele toodetele jne.” Uuri lisa energiapiisavuse kohta siit.

Küsimustele otsivad arutledes vastuseid Fridays for Future Eesti eestvedaja ja kodanikuaktivist Kertu Birgit Anton, Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, LHV panga majandusanalüütik Kristo Aab ning põllumajandustootmise kontserni Agrone OÜ juhatuse liige Margus Muld.

Arutelu veab ERRi ajakirjanik Jüri Muttika. Arutelu korraldab Eestimaa Looduse Fond.

 

LOE EELINTERVJUUSID PANELISTIDEGA!

 

Arutelu toimub energiapöörde alal, platsil nr 17, vt Arvamusfestivali ala kaarti.


Ootame!