Kõik uudised

ELF kutsub Tartusse mikromatkarajale ning talgumatkale

07. juuni 2017
Eestimaa Looduse Fond (ELF) avab 7.-10. juunil toimuva Tartu loodusfestivali raames kesklinnas ajutise mikromatkaraja ning korraldab talgumatka Raadil.

Täna, 7. juunil on kõigil väikestel ja suurtel loodushuvilistel võimalik läbida Tartu kesklinnas linnalooduse päeval ELFi püsti pandud mikromatkarada. Matkarada koosneb kümnest erisugusest infopunktist, kus tuleb luubi abiga tuvastada loodusega seotud pisitekstide sisu ning leida sealt vastused ristsõna lahendamiseks vajalikele küsimustele. “Loodus on kõikjal ja sellega tutvumiseks ei ole vaja tingimata läbida kilomeetreid pikki matkaradasid. Looduse säästmise rõhutamiseks ning selleks, et inimesed ei peaks festivali alalt lahkuma, räägime looduskaitsest ning linna loodusest sedakorda luupide toel. Vahest on sel moel külastajatele põnevam ka, kui tekst ei tule külalise juurde, vaid vastupidi,” kirjeldas raja mõtet ELFi keskkonnateadlikkuse spetsialist Piret Pungas-Kohv.
 
Neljapäeva õhtupoolikul võetakse ELFi algatusel ette talgumatk Raadi looduskaitsealal. Talgute eesmärk on kaardistada ala olukorda ning teha algust võõrliikide tõrjega haruldaste taimede kasvukohtades, et need ei jõuaks ära õitseda ega seemneid levitada. Esimesel talguretkel pole küll rõhk tõrjel, vaid olukorraga tutvumisel. “Raadi niidud on üliharuldaste taimede kasvukohaks ning on ime, et need on säilinud just suure linna külje all. Niitude edasine säilimine sõltub paljude osapoolte valmisolekust ja jõupingutustest. Talgumatk annab Tartu inimestele võimaluse tulla uurima, mida nemad saavad erakordsete niitude säilimise heaks ära teha,” sõnas ELFi talgukorraldaja Siim Kuresoo.
 
Tänane linnalooduse päev toimub Tartu kesklinna pargis (Poe ja Küüni tn nurgal) alates kl 14-18. Talgumatkalised kogunevad neljapäeval kl 17.30 ERMi B sissepääsu parklas, selga tuleks panna tööks ja matkaks sobilikud riided, jalga kummikud. Rohkem infot talgumatka kohta ning registreerumisvormi leiab: www.talgud.ee/talgud/2017/talgumatk-raadil
 
Linna kui loodussõbralikku elukeskkonda väärtustav Tartu loodusfestival kestab 7.-10. juunini ning nende nelja päeva jooksul toimuvad üle linna loodusretked, õpitoad ja kohtumisõhtud. Esimest korda on festivalil ka kultuuriprogramm, kus saab vaadata kuut eriilmelist loodusfilmi ning nautida kontserti botaanikaaias. Rohkem informatsiooni leiab festivali kodulehelt www.loodusfestival.ee ja Facebookist www.facebook.com/tartuloodusfestival