Kõik uudised

ELF kutsub märgalade päeva matkaga tähistama!

15. jaanuar 2021
Kutsume tähistama rahvusvahelist märgalade päeva mõnusa talvise matkaga!  Tublid Eesti matkajuhid korraldavad märgalade päeva puhul Eesti eri paigus matku sohu ja muudele märgaladele. 

Jaanuari lõpus ja veebruari alguses toimuvate matkade kohta leiab infot siit: https://www.loodusturism.com/margaladepaev


Palume matkadele kindlasti eelnevalt registreeruda ning lähtuda Terviseameti juhistest.

Leia endale sobiv retk ja matkame koos märgade alade auks!

Märgaladest ja nende tähistamisest

Eesti on märgalade poolest rikas riik. Siin leidub nii soid, rannikumerd, rannaniite ja -roostikke, rannikujärvi, jõgesid, järvi, veehoidlaid kui ka luhaniite. Kõik need alad on põnevad kooslused, mis on koduks tuhandetele erinevatele, sh haruldastele liikidele. Samas pakuvad märgalad mõnusat puhkamis-, liikumis- ja korilusvõimalusi inimestele. Lisaks aitavad näiteks sood vett puhastada, süsinikku siduda, üleujutusi vältida ning palju muud kasulikku.

2. veebruaril peetava rahvusvahelise märgalade päevaga tähistatakse 1971. aastal Iraanis Ramsari linnas märgalade kaitseks sõlmitud rahvusvahelist kokkulepet. See oli ajalooline hetk, kuna varem polnud keegi taolist üleilmset looduskaitselist kokkulepet sõlmitud. ei ole. Ramsari konventsioon saab sel aastal 50-aastaseks, rahvusvaheline märgalade päev on tänavu pühendatud puhtale veele.

Märgalade päeva sündmuste korraldust veavad eest Eestimaa Looduse Fond, Eesti Loodusturismi Ühing ja Keskkonnaamet. Märgalade päeva kutsuvad tähistama ka Keskkonnaministeerium, Keskkonnaagentuur, Eesti Märgalade Ühing, RMK , EAS, Eesti Matkaliit, Tartu Ülikooli Looduskaitsering ja teised. Üle Eesti korraldavad matku kümned loodusgiidid.