Kõik uudised

ELF kutsub: keskkonnateemade lava Arvamusfestivalil

22. juuli 2014

ELF kutsub huvilisi kuulama ja kaasa rääkima Rohelise Värava keskkonnalavale, kus toimuvad arutelud laupäeval, 16. augustil 2014. Arutelud toimuvad Arvamusfestivali raames Paide Vallimäel. Rohelise Värava laval toimub alates kella 13.00 neli päevakajalist keskkonnateemalist arutelu (kava vt all), kus löövad kaasa esinejad mitmetest organisatsioonidest. Mõtteid saavad jagada kõik kohalolijad!

Lava asukoht on nähtav siit (nr 28):http://www.arvamusfestival.ee/wp-content/uploads/2014/06/Arvamusfestival2014_kaart1.jpeg

PÄEVAKAVA:

13:00 - I arutelu: Mets kui kodu või tootmisüksus - metsade kaitse ja majandamine

Arutelu Eesti metsade olukorra ning majandamise üle: Kui palju tohiks metsa raiuda? Kas ilma lageraieta on võimalik metsa majandada? Kui palju kaitsealasid on piisav? Mis kasu ja kellele mets tooma peaks?

Osalevad:

Indrek Talpsep, Hea Metsanduse Koda (FSC Eesti)
Pille Aasamets,  Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit
Liis Kuresoo, Eestimaa Looduse Fond

Moderaator: Silvia Lotman

15:00 - II arutelu: Kogukondlik looduskasutus – head ja vead

Kas traditsioonilistel kogukondadel (küladel, kantidel) võiksid olla loodusvarade kasutamise eriõigused, nt eelisõigus kala püüda, metsasaaduseid varuda jne? Ühelt poolt tagaks see nii inimeste kui traditsiooniliste oskuste säilimise, teisalt on aga hirmud ning filosoofilised vastuseisud kogukondadele eriseisundi loomisele. Räägime lahti, millised need kogukonnad ja nende loodusvarade kasutamine on, toome näiteid nii Eestit kui mujalt maailmast ja mõtleme, kuidas võiks kogukonnaõigusi seadustada.

Osalevad:

Kaupo Vipp, publitsist, Torgu Kuningriigi vardja
Anzori Barkalaja, kultuuriantropoloog
Tuuliki Kasonen, Tuuleenergia Assotsiatsioon

Moderaator: Toomas Trapido

17:00 - III arutelu: Kust tuleb toit ja kuhu kaob reostus?

Arutelu toidu tootmise üle Eestis: Kuidas toota toitu ilma keskkonda reostamata? Kas EL põllumajandustoetused on jätkusuutlikud? Kuidas võiks toitu toota?  Mis regulatsioonid piiravad toidutootmist?

Osalevad:

Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda
Kristjan Piirimäe, Eestimaa Looduse Fond
Jaan Sõrra, Tartumaa Põllumeeste Liit

Moderaator: Silvia Lotman

18:30 - IV arutelu: Keskkonnasõbralikkus kui müügieelis

Arutelu vastutustundlikust ettevõtlusest: Milline on vastutustundlik ettevõte? Kust jookseb piir vastutustundliku ettevõtte ja rohepesu vahel? Kas keskkonnasõbralikkus peaks olema müügieelis või loomulik tootmise osa?

Osalevad:

Katrin Jõgisaar, Bioneer
Sander Jahilo, Kroonpress AS
Ivar Heinola, Werrowool OÜ

Moderaator: Ivar Tamm

Roheline Värav on keskkonna- ja loodusteemalisi uudiseid koondav portaal, mille peamine eesmärk on pakkuda ülevaadet Eestis keskkonna- ja loodusvaldkonnas toimuvast ning anda huvilistele võimalus ka ise mõtteid avaldada ja vahetada. Rohelise Värava keskkonnateemade lava korraldab ELF, festivalil osalemist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jaga oma FB sõpradega:  https://www.facebook.com/events/778407888877777/!