Kõik uudised

Eestimaa Looduse Fond tänas looduskaitsesse panustajaid

07. detsember 2019

Sel nädalal peetud rahvusvahelise vabatahtlike päeva puhul toimus eile Tartus Eestimaa Looduse Fondi (ELF) tänuüritus looduskaitse vabatahtlikele ja toetajatele. Üritusel anti üle tunnustused silmapaistvatele looduskaitse vabatahtlikele, kes on 2019. aasta jooksul märkimisväärselt enda aega ja oskusi looduse hüvanguks kasutanud.


Talgulised must-toonekure talgutel

Vabatahtlik tegevus on ELFi üks olulisemaid alustalasid ning vabaühenduse süda. „Tahan tänada kõiki inimesi, kes enda aega, energiat ja ideid just loodushoiu heaks on andnud,“ ütles eilsel tänuürituse ELFi juhatuse aseesimees Siim Kuresoo. „See on meile suur tunnustus, et nii paljud inimesed on enda vabatahtliku tegevuse ja toetuse sidunud meie organisatsiooniga. See teadmine aitab iga päev veel rohkem pingutada. Täname kõiki südamest, et olete meiega looduse heaks toimetamas,“ rõhutas Kuresoo.

ELFi aasta vabatahtlikuks sai Maie Matiek, kes käis selle aasta jooksul loodustalgute koguni 14 korda. „Talgud on hea viis end vormis hoida ning talgutel on tore seltskond, kellega koos saab loodusesse,“ ütles Maie. „Üldiselt on talgud õpetanud mind ümbritsevat teistsuguse pilguga vaatama. Prügi ma ise enne loodusesse küll ei viinud, kuid nüüd võtan alati selle kaasa, mida keegi teine on loodusesse jätnud,“ lisas ta.

2019. aastal lõid ELFi vabatahtlikes tegevustes kaasa 1109 inimest, kes tegid kokku 7632 tundi tööd. Loodustalguid oli kokku 49, kõige enam tehti töid kahepaiksete ja lindude hüvanguks. Lisaks panustati nii kaitstavate liikide nagu must-toonekurg, niidurüdi, tiigilendlane ja võtmehein kui ka koosluste kaitsel, tehes töid soode, kukemarjanõmme ja poollooduslikekoosluste taastamisel. Suvel käidi sookilpkonna ja silenastiku elupaiku taastamas Leedus ning tegeldi invasiivse vereva lemmaltsa tõrjumisega Eestis.

Kui tekkis huvi, siis uuri rohkem talgulehte ja konnalehte 

Samuti täname kõiki nurmenukutalgutel osalenud vaatlejaid. Vaatlusi saab teha ka 2020. aastal. Rohkem infot nurmenukuvaatluse lehel