Kõik uudised

Aasta looma unejuttude võistlus ootab osalejaid

06. oktoober 2020
Kutsume lasteaia- ja koolilapsi osalema aasta looma jutuvõistlusel. Nahkhiirte teemalist loomingut on esitama oodatud kõik huvilised lasteaialastest gümnaasiumi õpilasteni ning parimaid kirjutajaid ootavad auhinnad.
Talvises unes veelendlane. Foto: Lennart Lennuk, Eesti Loodusmuuseum

Kuna oktoobrikuu on aeg, millal nahkhiired teevad talvitumisplaane ning talvekuudeks Eestisse jäävate nahkhiirte jaoks tähendab see talveunne jäämist, on tänavuse võistluse teemaks unejutud.

Konkursile esitatavate tööde puhul hindab žürii nii loomingulist lähenemist, vormi, ülesehitust, sõnakasutuse oskust, kui ka sisu tõepärasust. Oma kirjatöös võib lähtuda nii teada-tuntud faktides nahkhiirte elu kohta kui vähe levinud teadmistest, miks mitte ka palju levinud müütidest ja nende paikapidavusest. Väikesed vimpkad ja huumor on seejuures rohkem kui teretulnud! Konkursile on oodatud kirjatükid nii lühijutustustena kui erinevates luulevormides.

Põhja-nahkhiired suudavad talvituda ka puuriidas. Foto: Mauri Sööt


Kõikidest saabunud töödest valitakse välja parimad, keda ootavad erinevad auhinnad mitmetelt koostööpartneritelt.

Võistlusel osalemiseks tuleb saata oma maksimaalselt 1000 tähemärgi pikkune lühijutt või luuletus märksõnaga „Unejutt“ hiljemalt 6. novembriks 2020 e-posti aadressile muuseum@loodusmuuseum.ee või paberkandjal aadressile Eesti Loodusmuuseum, Lai 29a, Tallinn. Töö juurde tuleb kindlasti märkida ka autori nimi, vanus, kool, klass ja telefoninumber ning tööd juhendanud õpetaja nimi ja kontaktandmed. Võitjad selguvad novembri keskpaigaks ning nendega võetakse ühendust.

Tutvu inspiratsiooni kogumiseks ka Eestimaa Looduse Fondi veebilehega nahkhiirtest ja Eesti Loodusmuuseumi näitustega “Hirmus armas nahkhiir” ja “Supervõimekas nahkhiir”.

Talvisesse tardunne sättivad tiigilendlased. Foto: Kertu Hool


Korraldavad: Eesti Loodusmuuseum, Eestimaa Looduse Fond, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee