Kõik uudised

4 küsimust ELFi endisele juhatuse liikmele ja metsaprogrammi eestvedajale Siim Kuresoole

16. august 2023

Sel kevadel asus ELFi pere üks pikaajalisemaid liikmeid Siim Kuresoo tööle rahvusvahelisse keskkonnaühendusse Fern. Uurisime, mis tal täpsemalt teoksil ja mis valdkondadega ta nüüd tegeleb. 

Rõõmustavalt jagub koostöökohti Siimuga ELFil ka edaspidi.

4 küsimust ELFi endisele juhatuse liikmele ja metsaprogrammi eestvedajale Siim Kuresoole
Siim Kuresoo

Mida jääd ELFis töötamisest mäletama?

ELFis töötatud 19 aastat on väga pikk aeg ja mälestusi on palju. Töö Eestimaa Looduse Fondis viis mind kokku paljude heade inimestega, kellelt ma õppisin esiteks väga palju looduse kohta, aga teiseks ka seda, kuidas oma teadmisi looduse kaitsmise heaks parimal viisil rakendada. Kõigilt neilt inimestelt - vabatahtlikelt, asjatundjatelt, talunikelt, metsameestelt, teadlastelt ja kõiksugu otsustajatelt - nii ELFi sees kui ümber, sain nende aastate jooksul väga palju inspiratsiooni ja teadmisi.


Mis sa nüüd teed?

Asusin tööle rahvusvahelise vabaühenduse Fern Brüsseli kontorisse, kus ma olen Euroopa metsade campaigner - lühidalt öeldes tegelen sellega, et Euroopa Liidu poliitikad oleksid metsasõbralikud. Ka see uus töö viib mind kokku inspireerivate inimeste ja huvitavate vaatenurkadega nii metsanduse kui ka looduskaitse teemadel.


Mis on sinu arvates praegu looduskaitses kõige olulisem?

19 aastat tagasi, kui ma ELFI tööle asusin, kannustas mind peamiselt loodusarmastus ja soov seda jagada. Vaimustun loodusest siiani, aga hetkel tunnen, et mind kannustab tegutsema soov ära hoida neid drastilisi muutusi, mille eest hoiatavad kliimamuutust ja elurikkust uurivad teadlased. Nende probleemide lahendamine on järjest pakilisem - isegi kui meie ümber keerlevad muud suured kriisid, ei tohi keskkonnateemasid fookusest lasta. Ma olen tänulik, et ELF usaldas mind nende teemadega tööalaselt tegelema.


Mida igaüks saab looduse kaitsmiseks teha?

Kui vähegi võimalik, tuleks hakata ELFi püsiannetajaks. Ma usun, et palju kasu on ka vabatahtlikust tööst ja oma isikliku jalajälje loodussõbralikumaks muutmisest.

Aga lisaks tuleb ühiskonna liikmena lakkamatult nõuda, et meid ümbritsevad aegunud süsteemid, mis loodust ekspluateerivad ja kahjustavad, muutuksid. Tasub otsida üles oma tegutsemisjulgus ja panna see parema maailma nimel tööle!



ELFi juhatuse rivi täienes kevadel keskkonnaantropoloog Joonas Plaaniga.