Kõik uudised

Tarmo Tüüri kommentaar RMK uuele arengukavale

29. november 2023
Metsablogi

Aktuaalne Kaamera (ERR) palus Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Tarmo Tüüri kommentaari RMK uuele arengukavale. Tüüri sõnul on riigimetsa majandamise keskuse senine tegevus olnud puiduvarumise keskne ning intensiivsel metsamajandusel põhinev. Uude arengukavasse on kirja pandud ka elurikkuse eesmärgid, ja see on Tüüri sõnul kiiduväärt.

Samas leiavad loodusekaitsjad, et elurikkuse eesmärkide saavutamiseks on vaja vähendada oluliselt intensiivset metsamajandamist nagu kuivenduskraavid või teedeehitus, kuid selle kohta uues arengukavas konkreetseid lubadusi pole.

"Kõige suurem probleem on selles, et need kirja pandud elurikkuse eesmärgid saaks ellu viidud. Tuleks oluliselt vähendada ühelt poolt raiemahtu, teiselt poolt kuivendussüsteemide, teede rajamist. Täna kümned miljonid eurod lähevad RMK-l otseselt selleks, et elurikkust kahjustavaid tegevusi ellu viia. Uus arengukava võiks sisaldada ikkagi konkreetseid plaane, et kuidas me vähendame selliseid intensiivseid majandamisvõtteid, nagu kuivenduskraavid, teedeehitus. Ainult analüüsist siin jääb väheks," rääkis Tüür.


Vaata lähemalt Aktuaalsest Kaamerast!

Loe ka varasemaid metsablogi postitusi:
Keskkonnaühenduste tagasiside RMK arengukavale
Keskkonnaühenduste ootused RMK arengule