Kõik uudised

RMK astus olulise sammu vääriselupaikade kaitseks

31. jaanuar 2019
Metsablogi
Eestimaa Looduse Fond tunnustab RMKd otsuse eest vaadata üle 57 000 ha metsaalasid, et vähendada edaspidi võimalike vääriselupaikade (VEP) raiumist.
RMK teatas möödunud nädalal Eesti Looduseuurijate Seltsi seminaril ning pressiteates, et peatab ajutiselt raied ning käivitab vääriselupaikade inventuuri 57 000 hektaril riigimetsa aladel, kus vääriselupaikade esinemine on tõenäolisem. Plaan on edaspidi kontrollida neil metsaaladel enne raiet, kas tegemist on vääriselupaigaga.  

Kaupo Kohvi (RMK) slaid VEPi seminarilt 24.01.
Eestimaa Looduse Fond leiab, et RMK otsus on oluline samm edasi metsade elurikkuse kaitsel. See aitab tagada, et edaspidi esineks vähem kahetsusväärseid juhtumeid, kus raiesse satuvad kaardistamata vääriselupaigad. Kuna vääriselupaigad peavad FSC metsamajandamise sertifikaadi ning keskkonnaministri määruse kohaselt olema riigimetsas kaitstud, siis aitab värske otsus tulevikus paremini tagada nii seaduse täitmist kui ka sertifikaadi säilimist.

"Meil on hea meel RMK antud lubaduse üle, kuna senine VEPi ekspertide võidujooks harvesteridega riigimetsas polnud paraku ajakirjanduslik liialdus vaid igapäevane tõsiasi. Nüüd on kriitilise tähtsusega RMK metsakorraldajate kompetentsi tõstmine VEPide määramisel ning hea koostöö VEPi ekspertidega," ütles ELFi juhatuse esimees Tarmo Tüür.  

Vääriselupaigad on mõne hektari suurused metsaosad, kust leiab suure tõenäosusega haruldasi ja ohustatud liike. Loe lähemalt vääriselupaikade olulisusest SIIT!