Kõik uudised

Ökoloogia valdkonna probleemid on paberil, tervikpilt paraku mitte #MAK2030

23. mai 2018
Metsablogi

Kui vaadata lehekülgede arvu ja töörühmas kulunud tunde, on nüüdseks kaardistatud, kirjeldatud ja läbi arutatud suur hulk probleeme (vt eelmist postitust). Samas on kogu töörühma töö ja arutelud jäänud keerlema enne esimest koosolekut mõne päeva jooksul nö lauale pandud probleemide ümber. Kordagi pole vaadatud laiemat pilti, et kas sellega on kõik vajalik kaetud.

Kõik kolm probleemide kaardistamiseks plaanitud koosolekut said tänasega peetud ning kõigil kolmel koosolekul on tegelikult ka rõhutatud vajadust, et korraks tuleks laualolev kõrvale panna ja vaadata laiemat pilti. Paraku pole selleks päevakavasse aega planeeritud.

Materjalide hulk ja töömaht on olnud väga suured, koosolekud kestavad hommikust õhtuni välja ja arutlemist, vaidlemist on palju. Nii selgus tänase koosoleku lõpu eel (mitmele töörühma liikmele) üllatusena, et enamus aega on kulunud erinevate üksikküsimuste arutamiseks ning süsteemsemad või strateegilisemad küsimused nagu raiemaht, said vaid põgusalt aega ning nagu selgus, ei leidnud töörühmas konsensust.

Ka seekordsel kohtumisel ei jõutud arutada, mis on veel katmata. KeMi poolne moderaator Kristel Järve kinnitas samuti, et mõned probleemid on veel tõesti kaardistamata, ent õhku see jäigi.

Teiste alamtöörühmade probleemide läbivaatamisel ilmnes, et töörühmade töökord ja tulemuse kvaliteet on olnud väga erinevad. Probleemide kaardistamisel on lähtutud erinevast töömetoodikast, mille tulemusena on probleemide kirjeldused, põhjendused ja tõendatus äärmiselt erineva kvaliteediga.

Millised saavad olema edasised sammud ning kuidas kaardistatud (ja veel kaardistamata!) probleemidest vormub MAK2030 lähteülesanne, ei ole teada. Teada on, et 14. juunil kogunevad kõik neli alamtöörühma koos suurele koosolekule.


Postituse autor: Tarmo Tüür