Kõik uudised

Metsaõhtu Hiiumaal: Film "Metsade aeg" ja arutelu

12. jaanuar 2022
Metsablogi

Kutsume teid vaatama haaravat dokumentaalfilmi "Metsade aeg" Prantsusmaa metsadebatist ning filmile järgnevale arutelule! Seanss toimub 18. jaanuaril kl 20:00 Hiiumaa Kinos (Rookopli 18, Kärdla). Sissepääs on PRII.


Filmist "Metsade aeg"


Prantsusmaa tundub esmapilgul metsanduse valdkonnas üsna marginaalse tegijana, ent mets on seal täitsa olemas ja veelgi enam, see elab läbi Eestiga väga sarnaseid intensiivistuva majandamise valulikke protsesse. Metsandus peab olema tõhus, inimest asendavad masinad, üha suuremal pinnal laiutavad monokolutuurid ja vanad teadmised ning kombed lükatakse kõrvale. Urbanistlikku eluviisi on aina raskem ühildada romantilise ettekujutusega metsaga ühes hingavast puuraidurist.


“Metsade aeg” on väga põhjalik ja mitmetahuline film sellest küllaltki komplitseeritud probleemist. Film võtab kaasaegse metsamajanduse mudeli osadeks ning näeme, et Eestil ja Prantsusmaal on selles vallas paljuski sarnast. Sõna saavad metsatöölised ja -teadlased, metsaomanikud ja harvesterijuhid. “Metsade aeg” on neutraalne ja süvitsi minev uurimus, mis resoneerub üllatavalt täpselt praegu käiva metsandusdebatiga.


Film on prantsuskeelne ning eestikeelsete subtiitritega.

Peale filmi toimub ARUTELU, kus löövad kaasa metsaeksperdid.


Metsaõhtut korraldavad Eestimaa Looduse Fond ja Hiiumaa Kino.