Kõik uudised

Matk Urmas Tartesega: "Kuidas metsa mõista?" - 29.05 Viimsis / GRUPP TÄIS

23. mai 2024
Metsablogi

Tule matka koos Urmas Tartesega Viimsis Tädu metsarajal!

Mäealuse maastikukaitsealal asuv Tädu mitmekesine loodusrada asub Viimsi poolsaarel. Räägime, keda siinses metsas kohata võib ning milliseid nähtavaid ja nähtamatuid loodusväärtusi siin leidub. Millist rolli täidavad samblikud, putukad, seened ja kõik teised metsaelanikud. Ühtlasi räägime laiemalt metsa tähtsusest elurikkuse hoidjana ning sellest, miks on üldse tarvis metsi kaitsta.

 Matk Urmas Tartesega:
Foto: Maria Kooskora

Matkajuht Urmas Tartes on putukateadlane, Eesti Teaduste Akadeemia keskkonna-komisjoni aseesimees ning pälvis mõni aasta tagasi Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia.

Miks metsad just nüüd mõistmist ja toetust vajavad?

Meie metsad on koduks hinnanguliselt enam kui 20 000 liigile - nendest paljud haruldased ja ohustatud. Paraku raiutakse Eestis metsi rohkem, kui kunagi varem. Raiesurve on nõnda suur, et lagedaks on raiutud ka suuri piirkondi kaitsealadel.  Puiduvarumine mõjutab otseselt ka meie asumite elukeskkonda - näiteks mikrokliimat ja põhjavee kvaliteeti.

Eelkõige suurmaaomanike eestvedamisel on käimas kampaania looduskaitseliste regulatsioonide leevendamiseks. Samas ei kaitse praegu kehtivad regulatsioonid kaitsealade metsi raiete eest, ühtlasi luuakse uusi kaitsealasid eelkõige riigimaadele, mitte eramaale. Muutunud ja muutumas on ka paljud metsas toimetamist kujundanud tavad.

Eesti metsad ja neis elavad liigid vajavad meie tuge ja piisavalt ruumi, et ka edaspidi kogu oma rikkuses edasi kesta.

Kohtumispaik: Tädu metsaraja algus, Randvere tee ääres
Kohtumisaeg: 29. mail kl 18.00
Matka pikkus: 4 km
Matk on prii.

Matkagrupi liikmete arv on piiratud. GRUPP TÄIS! Kui soovid siiski osaleda, kirjuta mariliis@elfond.ee ja vaba koha tekkimisel anname sulle teada!