Kõik uudised

#Märgatudmetsas - esimene galerii

26. detsember 2018
Metsablogi
Käimas on algatus #märgatudmetsas, mille raames kogume fotosid ja videoid looduse jägledest ja detailidest metsas, mida inimesed märkavad. Ootame ka Sinu jäädvustusi tänasest või varasemast ajast hiljemalt 15. jaanuariks!

Valik meile juba laekunud fotodest

Suur tänu kõigile!

Kaisa Äärma märkas jälgi lumel:

Klaire Soosaar ja Johanna leidsid metsast kännu seest südamekujulise augu:

:

Justin De Bondi märkas metsas lepapässikut ja Read:
5-aastane Saara Lisbeth leidis seenel käies Koljaku mäe metsast linnumajast uusasunikud, foto tegi  Merle Kaegas


Lea Margus märkas metsas haruldast nähtust - valgeid mustikaid:


Klaire Soosaar ja Johanna leidsid metsast kännu seest südamekujulise augu:
Andres Hendrikson märkas, kuidas mets hambaid näitab, samuti metsisekukke:


Delisa Rääk märkas metsas kitsede söögilauda:


Marko Tumanov märkas Lääne-Virumaal tammikut:


Nete Tiitsaar märkas mitmel pool armastust:
ALGATUSEST #MÄRGATUDMETSASKuidas kaasa lüüa? 

 1. Tee foto või videoklipp just sellest looduse jäljest ja detailist, mis Sulle metsas silma jääb - olgu selleks näiteks põhjatu pesaauk, naksaka üraski jälg, sügisuimas sipelgad, metsa alla seiklema läinud rändrahn, kirev puuseen, anonüümse tuvi jäljed lumel või hoopiski mõni Sulle täiesti tundmatu objekt.

 2. Saada hiljemalt 15. jaanuariks oma foto või video meile aadressil  foto@elfond.ee või jaga märgisega #märgatudmetsas sotsiaalmeedias. Juurde kirjuta autor ning mida oled jäädvustanud, vajadusel aitame välja selgitada, mis on pildil või videol. Jagada võib nii värskeid kui ka varasemaid foto- ja videojäädvustusi!  


Auhinnad

Kõigi videote ja fotode saatjate seast valib žürii välja inimese, kes saab minna kevadel koos loodusfilmikunstnik Joosep Matjusega Alutagusele NatourEsti karuvaatlusonni karusid piiluma ning loodusfilmi tegemist uudistama. Joosep Matjus on värske vaatajarekordeid löönud loodusfilmi “Tuulte tahutud maa” režissöör ja operaator. Samuti loositakse osalejate vahel Reet Ausi lendorava T-särgid ning Rein Kuresoo raamatud Eesti looduse muutustest viimasel sajandil.

Algatusest

Metsas on palju sellist, mida niisama jalutades alati ei märka või mis tekitab küsimuse “mis asi see on?”. Alati ei ole aga käepärast võtta eksperti, kes tähelepanu juhiks või selgitaks. ELF soovib tuua algatusega fookusesse metsa loodusväärtused - mitmekülgse, liigirikka ja põneva elu. Nõnda saab igaüks juba järgmisel korral metsa kondama minnes ise teadlikumalt ringi vaadata. Valikut meile saabunud fotodest ja videotest jagame oma sotsiaalmeedia kanalites ning virtuaalsel näitusel. * 


Käisime hiljaaegu ELFi metsaekspert Liis Kuresooga Vapramäe metsades kolamas ja uurisime, mida tema metsas sügisel ringi käies märkab. Kutsume Sind metsa kondama ning looduse jälgi märkama!


Jälgi algatust ELFi Facebookis, Instagramis või metsablogis!

     
     

#märgatudmetsas

* Algatuse raames meiega jagatud fotosid ja videoid kasutame koos autori nimega Eestimaa Looduse Fondi kanalites ning temaatiliste artiklite ilmestamiseks.