Kõik uudised

MAK2030 avaüritus näitab, et oodata on kirglikku protsessi #MAK2030

14. märts 2018
Metsablogi
Keskkonnaministeerium korraldas 13. märtsil Kultuurikatlas Tallinnas suure avaliku sündmuse metsanduse arengukava koostamise käimalükkamiseks. Osaleda said kõik soovijad, jagati üldist infot, toimusid paneeldiskussioonid ning esitada võis oma küsimusi-ettepanekuid. Saalis istus nii ettevõtjaid, ametnikke, teadlasi, ajakirjanikke, keskkonnaühenduste kui ka kodanikuühenduste esindajaid.

Õhkkond oli mingil kummalisel moel korraga pidulik ja pingeline, sest tundus, et kohal on kõik seni sõna võtnud või mõjukat arvamust levitanud osapooled ning kõik ootavad pingsalt mingit sõnumit, mis annaks neile lootust. Niivõrd kikkis kõrvu näeb harva.

Nii minister oma kõnes, kui ka külalisettekandja Soomest valisid omi sõnu hoolega ning teenisid peanoogutusi erinevate huvidega rühmadelt. Küsimusi esitades olid kõik ürituse esimseses pooles väga viisakad ning tähelepanelikud. Peale lõunasööki, kui korraga seediti nii lõunat, kui päeva esimeses pooles saadud signaale tõusis nii emotsionaalne kui füüsiline veresuhkur. Küsimustesse põimiti kiuslikkust ja vastustele reageeriti mõmina, demostratiivse naeru ja aplausidega. Kõik see tõotab kirgliku protsessi.

Selgelt toodi püünele viimastel kuudel sotsiaalmeedias juuri ajanud paradigma - metsatöösturid kui kannatajad. Vabakond aga imestas ministeeriumi sõnade ja tegude lahknevuse üle. ELFi juhatuse esimees Tarmo Tüür küsis KeM asekantslerilt taas, miks keeldutakse MAK2030 veebilehel alusuuringu lähteülesande mustandi ja sellele metsandusnõukogu liikmetelt kirjalikult tehtud ettepanekute avalikustamisest. Ja seda küsis ta mitte vaid korra, vaid lausa kaks korda, kuna konkreetset vastust ega lubastust asekantslerilt ei saanud. Lõpuks küsis ka päeva moderaator Urmas Vaino  kolmandat korda - selle peale lubati materjalid lõpuks avalikustada ning nüüd on need KeMi lehel kättesaadavad.

Vaata ka Postimehe videosalvestust ja blogi!


Postituse autor: Siim Kuresoo