Kõik uudised

Loodussõbraliku metsanduse õpperada Pokumaal on külastajatele avatud

14. juuni 2019
Metsablogi

Eestimaa Looduse Fond (ELF) ja Pokumaa kutsuvad kõiki huvilisi loodussõbralikule metsandusele pühendatud loodusrajale - Laanetarga rajale. Ainulaadne õpperada Eestis vaatleb metsa terviklikult, lähtudes metsa erinevatest väärtustest. Rajal saadab külastajaid Puuko, kes räägib audiogiidi vahendusel nii Pokumaa metsadest, selle elanikest kui ka püsimetsandusest.

Pokukalendri punase maasika päeval avatud õpperada viib Eestimaa Looduse Fondi ja Pokumaa koostöös sündinud Eesti esimese omalaadse loodussõbraliku metsanduse näidisalale. Pokude sõber Puuko räägib metsa eri väärtustest – nii taimedest, loomadest, rahvapärimusest, Pokumaa eripäradest, puidu kasutamisest kui ka püsimetsandusest. Samuti leiab raja äärest värvilised selgitavad infotahvlid, mille on loonud kunstnik Epp Margna. Vaata rada tutvustavat veebilehte, kust leiad ka fotod ja video: www.metsaomanikule.ee/demomets


“Mul on hea meel kutsuda huvilisi Pokumaale avastama metsa mitmekesiseid väärtusi, nende tundmine ja arukas tegutsemine võimaldab puitu kasutada ka nii, et mets kooslusena säiliks,” ütleb ELFi metsaekspert Liis Kuresoo. “Laanetarga rada sobib nii vanema vanuseastme õpilastele, erametsaomanikele kui ka muidu huvilistele, kel eelteadmised metsast täiesti puuduvad,” lisab Kuresoo.


Pokumaa perenaine Nele Hendrikson rõõmustab valminud raja üle: “See on nüüd juba kuues tähistatud rada Pokumaa maadel ja selgelt kõikse sisukam ning kaasaegsem õppevahend, mis meil taolisest formaadist pakkuda on. Olen väga tänulik nii ELFile kui ka Ülemiste keskusele, kes on väga toreasisel moel kaasas olnud ja aidanud selle kõigel teoks saada. Hea eesmärk toob kokku Eesti eri nurkades asuvad erinevad organisatsioonid, see on äge!”

Laanetarga rajal on 22 punkti ning see on 2,8 km pikk. Metsaraja läbimiseks saab telefoni alla laadida tasuta audiogiidi rakenduse Androidi ning peagi ka Apple’i rakenduste poest – rakenduse nimi on “Pokumaa”. Samuti saab laenutada Pokukojast väikeses koguses mp3 mängijaid ja kõrvaklappe, kust samuti Puuko pajatusi kuulata.

Nii Laanetarga raja kui ka ELFi projekti “Tuleviku metsandus” eesmärk on juurutada laiemalt loodussõbralikke metsamajandamise võtteid, mis arvestavad erinevate metsast saadavate hüvedega ja seal leiduvate väärtustega. Vaata lähemalt ka www.metsaomanikule.ee.

Näidisala ja õpperaja loomist toetas Eestimaa Looduse Fondi projekti “Tuleviku metsandus” raames Ülemiste keskus.

Pressiteate juures kasutamiseks fotod Puukost Laanetarga rajal, autor Laura Oro: https://drive.google.com/open?id=1Ek1K2VgoZOSDEWQt-Ruf1nSgxhJmbn5e


Lisainfo:

www.metsaomanikule/demomets

Liis Kuresoo
ELFi metsaekspert
liis@elfond.ee

Tel 56 243 102

Nele Hendrikson
Pokumaa juhataja
nele@pokumaa.ee
Tel 5342 5054