Kõik uudised

Vaata veebis - Hiiumaa loodusseminaril räägitakse püsimetsandusest 

24. november 2022
Metsablogi

Ootame Hiiumaa elanikke, suvitajaid, sõpru ja loodushuvilisi seminarile, kus räägime lähemalt sellest, kuidas saare loodusväärtusi paremini esile tuua, nutikalt kasutada ja hoida.

Hiiumaad tuntakse kaunite randade, laidude, väärikate metsade, loopealsete ehk mitmekesise looduse tõttu. Kõrgessaares asuvasse endisesse Viscosa kunstsiidivabrikusse on plaanis luua lähiaastatel kultuuritehas, mille üks eesmärk on tõsta püünele loodus. Näiteks on plaanis sinna rajada UNESCO Biosfääri programmiala tugikeskus ning arendada kohapeal loodusturismi võimekust. Samuti on kaalutud võimalust tutvustada loodussõbralikke majandusvõtteid nagu püsimetsandus, mis on aktuaalne alternatiiv uuendusraiele ka kohalikes metsades. Seminaril tutvustame lähemalt kultuuritehase plaani, biosfääri programmi, loodusturismi- ja hariduse võimalusi ning püsimetsandust.

Püsimetsanduse plokis on järgnevad teemad:
  • “Püsimetsamajandajad Eestis” – Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo
    • “Metsa püsimine läbi järjepidevuse” – püsimetsamajandaja Markus Pau
    • “Püsimetsandus, miks ja kuidas? Püsimetsanduse innovatsioon Soomes alates 2007” (videoettekanne) – Innofor Finland Oy metsamajandamise vanemkonsultant Arttu Varis

    Vaata kogu programmi siit!

    Vaata salvestust!