Kõik uudised

ELF kutsub lugema inimeste mõtisklusi vanast metsast

27. detsember 2021
Metsablogi

Eestimaa Looduse Fond (ELF) kogus aasta lõpu eel algatuse “Mets tahab vanaks elada!” raames inimeste lugusid ja mõtisklusi vanast metsast. ELFi meeskond tunnustab ja tänab südamest neid, kes võtsid aega vana metsa teemal mõtiskleda ning lugusid jagada. Saabunud lugude seast valis žürii parimaks metsaomanik Andres Kurmi kirjatüki.


Lugusid saabus loodushuvilistelt, metsaomanikelt, metsamajandajatelt ning matkalistelt vanuses 21 kuni 94 aastat. Saadeti luuletusi, looduskirjeldusi, arutluskäike, murekirju ning ka illustratsioone lugudele.

Valikut saabunud kirjatükkidest saab lugeda veebilehel elfond.ee/margatudmetsas
 

Vanast metsast lugude kirjutamise inspiratsiooniks palus ELF rääkida oma loo ka muusik Mari Kalkunil, kirjanik Anu Raual, õpilane Ekke Timuskil, bioloog Urmas Tartesel ja ELFi metsaekspert Liis Kuresool. Valminud videolugusid näeb siin!


Võitja valinud žürii hinnangul on Andres Kurmi lugu väga sisukas ning toob esile mitmeid vana metsa väärtusi ja tahke ning arutelu mitmesuguste metsandusega seotud teemadel. Võitjal avaneb võimalus teha pere või sõpradega 2022. aasta alguses loomajälgede otsimise ja tundmaõppimise privaatne matk Natourest OÜ giidi juhendamisel. Lisaks loositi kõigi lugude saatjate seast välja viis Reet Ausi ELFile disainitud looduse teemalist T-särki, mille saavad Elen, Tanel, Eha, Kristo ja Rein.


ELF soovis lugude kogumise algatusega kutsuda inimesi mõtisklema vana metsa väärtuste üle ja tunnustada Eestimaa loodusväärtusi. “Mets tahab vanaks elada!” on sarja #märgatudmetsas kuuluv algatus, mida toetab Ülemiste keskus.


Rohkem infot:

elfond.ee/margatudmetsas