Kõik uudised

ELF esitleb: dokfilm "Metsade aeg" ja arutelu

04. aprill 2019
Metsablogi
Kutsume teid vaatama haaravat dokumentaalfilmi "Metsade aeg" Prantsusmaa metsadebatist ning filmile järgnevale arutelule! Seanss toimub 15. aprillil kl 19 Elektriteatris.

Filmist "Metsade aeg"

Prantsusmaa tundub esmapilgul metsanduse valdkonnas üsna marginaalse tegijana, ent mets on seal täitsa olemas ja veelgi enam, see elab läbi Eestiga väga sarnaseid intensiivistuva majandamise valulikke protsesse. Metsandus peab olema tõhus, inimest asendavad masinad, üha suuremal pinnal laiutavad monokolutuurid ja vanad teadmised ning kombed lükatakse kõrvale. Urbanistlikku eluviisi on aina raskem ühildada romantilise ettekujutusega metsaga ühes hingavast puuraidurist.

“Metsade aeg” on väga põhjalik ja mitmetahuline film sellest küllaltki komplitseeritud probleemist. Film võtab kaasaegse metsamajanduse mudeli osadeks ning näeme, et Eestil ja Prantsusmaal on selles vallas paljuski sarnast. Sõna saavad metsatöölised ja teadlased, metsaomanikud ja harvesterijuhid. “Metsade aeg” on neutraalne ja süvitsi minev uurimustöö, mis resoneerub üllatavalt täpselt praegu käiva metsandusdebati ja januga tõese informatsiooni järgi.

Peale filmi toimub ARUTELU, kus löövad kaasa Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor ja sotsioloog Triin Vihalemm, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo ning Tartu Ülikooli maastikuökoloogia teadur Anneli Palo.

Film on prantsuskeelne ning eestikeelsete subtiitritega.
Piletihind 5 eurot - pileti saab ette osta Elektriteatri kodulehelt: https://elektriteater.ee/piletid/film/1166?fbclid=IwAR3WqkxIiSrfkGLQ7C1mYwBfsM6T6_1H3irdLbVKr2dvowgB4dQzqePW-SY

Vaata ka: https://elektriteater.ee/filmid/metsade-aeg/
FB leht: www.facebook.com/events/230553903633184