Kõik uudised

Süües muudad maailma - ELFi rahvusvaheline koostöö toidu ja keskkonna teemadel

26. november 2020
Maaelublogi

See, mida igaüks meist oma taldrikule paneb, mõjutab lisaks meie tervisele ka keskkonda. Iseasi kui palju me selle peale igapäevaelus mõtleme. Selleks, et noorte teadlikkust neist keskkonnamõjudest suurendada ja jätkusuutlikumaid valikuid tegema suunata, alustasid 10 riiki Euroopast ja Lõuna-Ameerikast Euroopa Komisjoni rahastatud teavitus- ning kaasamisprojektiga “Eat4Change - Mobilising youth for sustainable diets”. Eestimaa Looduse Fond on selle projekti partneriks järgmised neli aastat.

Selle projekti käigus suurendatakse läbi mitmete praktiliste ja informatiivsete tegevuste noorte (vanuses 15-36 aastat) teadlikkust toiduga seotud keskkonnamõjudest ja näidatakse võimalusi olemaks aktiivne kodanik ja teadlik tarbija. Erinevates aktsioonides ja näiteks kodukokkamise võistluste läbi saavad noored ise jätkusuutlikumaid valikuid katsetada ja aktiivselt kaasa lüüa. Projekti käigus korraldatakse tootjate ja tarbijate foorumeid ning luuakse tarbijavalikutes abistav rakendus. Oluline osa projektis laiemalt on tootjatega suhtlemisel ja poliitikate kujundamisel. Esimesi märke teavituskampaaniast ja noori kaasavatest tegevustest võib oodata alates detsembrist.

Tähelepanu juhtimiseks liha tarbimise, eelkõige selle eelduseks oleva loomakasvatuse, keskkonnamõjudele, valmistatakse ette internetipõhine teabevahend ehk nn. lihafoor. Sellest saab näha parimatel kättesaadavatel andmetel põhinevaid hinnanguid sellest, millise liha tarbimine on seotud suurema negatiivse keskkonnamõjuga ja milline loomakasvatus on kestlik.

Projekti partnerid: AIESEC Austria, Maailma Looduse Fondi (WWF) organisatsioonid Soomes, Rootsis, Austrias, UK-s, Prantsusmaal, Belgias, Brasiilias ja Kreekas, Maailma Looduse Fondi poliitika osakond Belgias (WWF EPO), Argentiina Looduse Fond (Fundación Vida Silvestre Argentina), Portugali Looduse Fond (Associação Natureza Portugal) ja Eestimaa Looduse Fond.

Projekti kaasrahastab Euroopa Komisjon DEAR programmist. #Eat4Change