Nurmenukud õpilaste teadusfestivalil

17. aprill 2019
Tutvustasime "Eesti otsib nurmenukke" algatust 16. aprillil ERMis toimunud õpilaste teadusfestivalil õpilastele ja õpetajatele. Jagasime infot terve päeva vältel teaduse populariseerijate alal ning viisime läbi ühe nurmenukuteemalise töötoa.

Õpilaste teadusfestival koondas kokku teadusest huvitatud õpilased ja erinevad ettevõtmised ning teadusega seotud organisatsioonid. Suhtlesime paljude noorte ja vanemate teadussõpradega, tutvustades neile nii nurmenukke, vaatluse tegemist kui ka kogu kampaania olemust. Huvilisi jagus ning meiegi saime teada mitmed paigad, kus nurmenukkude õitsemise ajal kõik kenasti kollaseks värvub.

Tartu Ülikooli botaanikaosakonna tudengid Marianne ja Linda viisid läbi ka töötoa, kus nad tutvustasid 5. klassi õpilastele nurmenukku ja tema omadusi. Õpilastel oli võimalik piiluda päris nurmenukkude sisse, mis  botaanikute kasvuhoones juba õitsema olid hakanud. Samuti käsitleti erinevaid kooslusi ning liigirikkuse temaatikat. Õpilased kuulasid huviga ning omandasid uued teadmised kiiresti.

Õpetajatel on võimalik saada juhend, kuidas teha üheskoos klassiga nurmenukuvaatlust, kirjutades e-kiri aadressile info@nurmenukk.ee. Ürituse leiab ka Facebookist!