Looduskaitseline kommunikatsioon

Ettepanekud looduskaitselise kommunikatsiooni parandamiseks.

Sügismatk Veski looduskaitsealal 23.10.2020

Sügismatk Veski looduskaitsealal
Veski ja Hädäküla kogukond korraldab elamusterohke sügismatka Veski looduskaitsealal 1. novembril algusega kell 11:00.
Eesti kodanikuteadlaste panus on jõudnud maailma teadusesse
Mullu kevadel oli eestimaalastel esimest korda võimalus osaleda üle-eestilises nurmenukuvaatluses „Eesti otsib nurmenukke“, mille raames laekus andmeid enam kui 200 000 nurmenuku õie kohta ligikaudu 1700-st nurmenukupopulatsioonist. Tänaseks on suurima nurmenukuvaatluse andmete põhjal avaldatud teadusartikkel rahvusvahelises ajakirjas Journal of Ecology.
Kohtumised metsas: õppereis Haanja looduspargi piiranguvööndi metsadesse
Augusti lõpus toimus ELFi NaturallyEst LIFE projekti raames õppereis Haanja looduspargi piiranguvööndi metsadesse. Õppereisile kutsusime osalema ennekõike Keskkonnaameti metsahoiu- ning kaitse planeerimise spetsialiste. Koos ELFi inimestega osales õppereisil 13 inimest, Keskkonnaametist peamiselt kaitse planeerimise spetsialistid erinevatest regioonidest.
Nurmenukuvaatlus pakkus taas üllatavaid tulemusi
Eestimaa Looduse Fondi (ELF) ja Tartu Ülikooli (TÜ) teadlaste algatatud nurmenukukampaania raames tehti tänavu loodusvaatlejate abil 1335 vaatlust nii Eestis kui ka Lätis. Määrati üle 155 000 nurmenuku õietüübi. Esialgse tulemused kinnitavad eelmisel aastal tehtud vaatluste peamist leidu, et üht tüüpi õisi leidub Eesti looduses enam. Lisaks näitavad esimesed kokkuvõtted, et vaatluskohtades, kus nurmenukke esineb vähem, on õietüüpide osakaal sagedamini ebavõrdne, mis võib ohustada nurmenuku elujõulisust.
©2017-2021 Eestimaa Looduse Fond, projekt "NaturallyEst" (Piloting Natura 2000 communication in Estonia). Kõik õigused kaitstud. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.