Mida osalenud ütlevad?
Praeguseks on kliimakooli lõpetanud esimene lend. Sellele eelnes kliimakooli formaadi ja sisu testimine. Testimisel ja esimeses lennus on kokku osalenud 24 inimest erinevatest eluvaldkondadest. Allpool on valik osalenute tagasisidest:

Kuna kliimamuutuste skeem on keeruline, on kliimakool ja selle ekspertide hinnangud ja näited väga vajalikud, 
et kliimakriisi ulatust ja põhjusi paremini mõista. 

Hanah Lahe, Riigikogu liigeFoto: Mati LeetOli väga hea ettevõtmine, mis moodustas mõnusa terviku: supersobiv 
asukoht (juba vaade aknast toetas), kvaliteetsed slaidid-materjalid, head esinejad, mõnus atmosfäär, hea toit, hea rütmivaheldus jne jne. Nii et tegelikult edulugu ja tuleks kindlasti jätkata, pisikeste edasiarendustega. Üks paremaid koolitusi, kus ma olen käinud kindlasti. 

Erik Moora, ClimaCash kaasasutaja ja Poliitikaguru toimetajaFoto: Delfi MeediaUsun, et kõikidel ajakirjanikel, kes puutuvad oma töös ühe või teise nurga alt kliimamuutustega kokku, oleks Eestimaa Looduse Fondi kliimakoolist väga palju kasu. Koolitusse kaasatud eksperdid teevad esmapilgul keerulisena tunduvad teemad lihtsamini hoomatavaks, mistõttu möödub kliimakriisiga seotud teemadest kirjutamine edaspidi kindlasti libedamalt. 

Joanna Laast, Eesti Päevalehe Roheportaali toimetaja


Foto: Anu Hammer


Koolitus aitab suurepäraselt näha seosevõrgustikku kliima ümber - nii selles osas, kuidas meie tegevused mõjutavad keskkonnaseisundit kui ka selles osas, kui palju ja kuidas kliima muutumine meie elusid mõjutama hakkab. See seab paljud asjad perspektiivi.


Arko Olesk, Vabariigi Presidendi teadusnõunik ja Tallinna Ülikooli teaduskommunikatsiooni õppejõud


Foto: Sven TupitsMul on väga hea meel, et mul oli võimalus kliimakooli esimeses lennus osaleda. Sain palju selgemad teadmised kliimasüsteemist ja mis on selle muutuste suurimad mõjutajad. Minu arvates oli eriti kasulik teadlaste abiga sisse vaadata erinevatesse stsenaariumitesse ja neil teemadel omavahel arutelda. Kuigi osalejatena olime igaüks eri sektorist, saime väga selgelt aru, kuidas selles probleemis oleme kõik koos ja me igaüks saame ja peame omalt poolt selle lahendamisse panustama. Kuigi keskkonnateemad läksid mulle juba varasemalt väga korda, siis kliimakool andis sellele uue mõõtme – ühest küljest suurema mure, teisalt innustuse ise sellesse maksimaalselt panustada. Usun, et iga ettevõtlussektori eestvedaja, avaliku halduse juht võiks selle koolituse läbida. See annab pinnase veelgi tugevamalt mõista, et meil on päriselt ka probleem, millega tuleb kohe tegeleda. 
Foto: Kristjan Klaats

              Maris Riim, Swedbanki jätkusuutlikkuse juht