Otsustajate kliimakool

Otsustajate kliimakool on mõeldud Eesti ühiskonna praegustele ja tulevastele võtmetegijatele, eestkõnelejatele erinevates eluvaldkondades - ettevõtjaile, ajakirjanikele, riigiametnikele, poliitikutele jt. Kursuse eesmärk on toetada ja rikastada kliimamuutuse laiapõhjalist käsitlemist ühiskonnas ning koostööd ja mõistmist kliimateemas erinevate huvirühmade seas.

Otsustajatele mõeldud kliimakool annab osalejatele unikaalase võimaluse kahe päeva jooksul põhjalikult läbi hekseldada kliimasüsteem, kliimamuutuse põhjused, mõjud ja sellega toimetuleku viisid ühes valdkonna tippekspertidega. Kliimakoolis kehtiv Chatham House’i reegel pakub osalejatele turvalise keskkonna, kus vabalt kliimavaldkonna üle arutada, uurida, küsida, ka kahelda.

Kliimakool toimub kahe täispäevase kursusena kutsetega valitud sihtgrupile. Kahe päeva jooksul keskendutakse kliimateadusele ja kliimamuutuse mõjudele ning räägitakse kliimakriisi lahendustest. Suurem osa kliimakoolist on üles ehitatud osalejate ja teadlaste omavahelisele dialoogile ja arutelule.