Nahkhiired Eesti looduses

Eestis elutsevate nahkhiirte edasine käekäik sõltub pajuski inimeste tegevusest. Ka Sina saad nahkhiiri aidata!


Uudised

Eesti looduse päeva tähistamine nahkhiirte retkega 14.08.2019

Eesti looduse päeva tähistamine nahkhiirte retkega
17. augustil ehk Eesti looduse päeval toimuvad tasuta nahkhiirte retked Iisakus, Viljandis ja Keila-Joal. Retked on osa ka ELFi talgute ööloomade aastast. 
Natura 2000 päeva  ja ülemaailmse elurikkuse päeva tähistamine nahkhiireretkedega
21. mai hilisõhtul toimusid nahkhiireretked Tallinnas Kadriorus (retkejuht Oliver Kalda), Tartus Emajõe ääres (Rauno Kalda) ja Võrus (Lauri Lutsar). Retkedel tutvustasid Eesti parimad nahkhiire-eksperdid osalejatele Eesti nahkhiiri, keda kuulati ultraheli-detektorite abil ja vaadeldi lendamas. Retkedega tähistatakse üle-Euroopalist Natura 2000 päeva ja ülemaailmset elurikkuse päeva

ERR: Teadlased tahavad piirata ligipääsu nahkhiirte talvitumispaikadesse
Eestimaa looduse fond (ELF) püüab talgute abil korrastada nahkhiirte talvitumispaiku. Kuna nahkhiired armastavad talveks puhkama lennata maa-alustesse käikudesse, mis on inimeste seas populaarsed, siis soovivad teadlased sinna ligipääsu piirata.
Nahkhiireuurijad panevad nahkhiirte talvituspaigad valve alla
Loodussaate „Osoon“ meeskond käis EstBatLife'i projekti tegevusi uudistamas. Lisaks nahkhiirte kaitsega tegelevatele ekspertidele saavad sõna ka Keskkonnaameti nõunik ja Eurobats esindaja Eestis Kaja Lotman ning ajaloohuviline ja grupigiid Kristo Pärnik

©2017-2019 Eestimaa Looduse Fond, projekt "Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis" (Improving the Pond Bat (Myotis dasycneme) habitats in Estonia). Kõik õigused kaitstud. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.