Igaühe looduskaitse

Tule löö kaasa!


Vikatiga niitmise ja niidutaimed saab selgeks Tallinna Botaanikaaias 10.08.2020

Vikatiga niitmise ja niidutaimed saab selgeks Tallinna Botaanikaaias

Homme, 11.08 kell 12 ootavad Eestimaa Looduse Fond ja Tallinna Botaanikaaed kõiki huvilisi botaanikaaeda vikatiga niitmise treeningule. Osalejad saavad vikatimeister Priit Kuke käe all harjutada vikatiga niitmist, õppida vikati teritamist ja pinnimist. Kohale võib tulla oma vikatiga, ent kellel vikatit ei ole, saab selle laenutada ka kohapeal. Botaanikaaia vanemaednik Liivi Mäekallas tutvustab kodumaiseid niidutaimi ja jagab teadmisi niidu rajamisest.

Möödunud vikatiga niitmise võistlus paistis silma kvaliteetse niitmistööga
Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel toimus 12. juulil 2020 juba teine vikatiga niitmise võistlus ja pärimuspäev Eesti Rahva Muuseumi välialal Raadil.
Algas registreerumine suurele vikatiga niitmise võistlusele

Sel pühapäeval, 12. juuli keskpäeval on Tartusse Eesti Rahva Muuseumi välialale Raadil oodata käsitsi niitmise huvilisi juba teist korda toimuvale suurele vikatiga niitmise võistlusele. Võistlusele saab end kirja hakata panema tänasest. Niitmisvõistlust korraldab Eestimaa Looduse Fond koostöös Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Spordiseltsiga Kalev.

Eesti Loodusele vastab Mari Kaisel: Miks tasub õppida käsitsi niitma?

“Sa ei usu kui kasulik on see [vikatiga niitmine] igasuguste lolluste vastu,” ütles Konstantin Levin oma vennale. (Lev Tolstoi “Anna Karenina”)

Vikatiga niitmisel on muidki plusse. Alustame kõige enesestmõistetavamast: põletamata jääb järjekordne ports fossiilkütust ning erinevalt murutraktorist või -niidukist teenib hea vikat meid mitu inimpõlve. Vikatiga niitmine ei tekita müra ega sisepõlemismootoriga kaasas käivat kütusehaisu.