Igaühe looduskaitse

Tule löö kaasa!


Mari Kaisel Müürilehes: miks rääkida elurikkusest linnas? 11.10.2021

Mari Kaisel Müürilehes: miks rääkida elurikkusest linnas?

Septembri alguses kutsusid Eestimaa Looduse Fond ja Kureeritud Elurikkus tartlasi osalema linnapeakandidaatide debatil „Haljas või Paljas Tartu?”, mille sisuks oli elurikkus linnas. Debati eesmärk oli anda erakondade esinumbritele võimalus tutvustada oma vaatenurki Tartu rohealade, linnaruumi elurikkuse, liikluse ja liikumisvõimaluste ning muude linnaruumiga seonduvate keskkonnateemade osas. Kuulajate jaoks kandis debatt väikestviisi valimiskompassi rolli, mis annaks aimu, kuhu suunas kompassinool pärast valimisi kalduma hakkab – kas halja või palja Tartu poole.

KUULA JÄRELE: Tartu linnapeakandidaatide elurikkuse debatt
Elurikkus on üks tähtsamaid teemasid, millega linnad üle maailma senisest märksa enam tähelepanu alla satuvad ning tegelema peavad. Üha selgemalt tõestavad teadusuuringud seda, et inimese tervis on otseselt seotud elurikkusega - mida mitmekesisemas ja tervemas looduskeskkonnas me elame, seda parem on meie immuunsüsteem ja vaimne tervis - seda tervemad ja õnnelikumad me oleme.

Tartu linnapeakandidaadid peavad avalikku debatti ja niidavad vikatiga

Seitsme erakonna Tartu linnapeakandidaadid peavad 9. septembril algusega kell 16 Tartus Vanemuise ja Kaubamaja vahel asuvas Uueturu pargis arutelu linna elurikkuse tuleviku üle. Arutelu lõppeb linnapeakandidaatide ühise vikatiga niitmisega samas Uueturu pargis, kus sümboolse toetusena niidetakse maha kevadel rajatud kodumaiste niidutaimedega linnaniit. Sündmusele oodatakse kuulama ja kaasa arutlema linnarahvast.

Elurikkuse debatt ja niitmine: Haljas või paljas Tartu?
Kureeritud Elurikkus ning Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsuvad osalema Tartu linnapeakandidaatide avalikul debatil elurikkast Tartust ning vaatama sellele järgnevat linnapeakandidaatide ühist vikatiga niitmist.