Igaühe looduskaitse

Tule löö kaasa!


Vikatiga niitmise treeningutel ning võistlustel osales 2020. aastal kokku vähemalt 350 inimest 02.10.2020

Vikatiga niitmise treeningutel ning võistlustel osales 2020. aastal kokku vähemalt 350 inimest

Eestimaa Looduse Fondi 2020. suve vikatiga niitmise treeningud ja võistlused on selleks korraks lõppenud. Kokku toimus 10 treeningut ja võistlust Eesti erinevais paigus alates Tallinnast, lõpetades Värskaga. Ilm soosis meid iga kord ning nii uute kui ka juba vanade tuttavate koostööpartneritega oli rõõm koos igaühe looduskaitset nii suurele hulgale Eesti inimestest tutvustada. Treeningutel ja võistlustel osales hinnanguliselt kokku vähemalt 350 inimest, nende hulgas nii lapsi kui täiskavanuid, nooremaid kui ka vanemaid huvilisi.

Kagu-Eesti märjad niidud vajavad teadlikku sekkumist ja suuremaid toetuseid
07.07.2020 kutsusid Eestimaa Looduse Fond ning Karula Hoiu Ühing arutlema ühe meie erilisema pärandkoosluse - Kagu-Eesti kõrgustike märgade niitude tuleviku üle. Üritusel said kokku märgade niitude hooldajad, ametnikud keskkonna- ja maaeluministeeriumist ja haldusalast ning teadlased ja looduskaitsjad.
Vikatiga niitmise ja niidutaimed saab selgeks Tallinna Botaanikaaias

Homme, 11.08 kell 12 ootavad Eestimaa Looduse Fond ja Tallinna Botaanikaaed kõiki huvilisi botaanikaaeda vikatiga niitmise treeningule. Osalejad saavad vikatimeister Priit Kuke käe all harjutada vikatiga niitmist, õppida vikati teritamist ja pinnimist. Kohale võib tulla oma vikatiga, ent kellel vikatit ei ole, saab selle laenutada ka kohapeal. Botaanikaaia vanemaednik Liivi Mäekallas tutvustab kodumaiseid niidutaimi ja jagab teadmisi niidu rajamisest.

Möödunud vikatiga niitmise võistlus paistis silma kvaliteetse niitmistööga
Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel toimus 12. juulil 2020 juba teine vikatiga niitmise võistlus ja pärimuspäev Eesti Rahva Muuseumi välialal Raadil.