Igaühe looduskaitse

Tule löö kaasa!


Galerii: elurikkuse päev ja putukaretk Keila puisniidul 18.07.2021

Galerii: elurikkuse päev ja putukaretk Keila puisniidul
17. juulil algusega kell 11 toimus Keila linna ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös elurikkuse päev Keila puisniidul. Päeva jooksul õppisime ja harjutasime vikatiga niitmist ning sai näpunäiteid vikati käsitsemisest – löestamisest, teritamisest ja muust. Juhendasid innukas vikatiga niitja ning vikatite hooldamise ja ehitamise asjatundja Jonas Nahkor ning ELFi vikatiga niitmiste juhendaja Indrek Kuuben. Nagu ikka - tulla võis enda vikatiga või kasutada kohapeal olevaid ELFi vikateid. Sarnaselt teistele niitmistreeningutele - oodatud olid nii algajad kui ka kogemusega niitjad. Keila puisniidu putukamaailmaga tutvumiseks tegime peale talgupudru söömist lisaks mõnusa ja hoogsa putukaretke liblikauurija Urmas Jürivetega.
Lisatud GALERII! Niitmisvõistlus läks hästi korda - aitäh osalejatele!
Pühapäeval, 11. juulil toimus Tartus koguperepäev kõigile loodus- ja pärimushuvilistele, kus sai võtta mõõtu ka vikatiga niitmises. Kokku registreerus vikatiga niitmise võistlusele 35 huvilist, kellest finaali pääses 23 võistlejat. Neist viis kuni 16-aastast noort ja kaks seeniornaist, kes võistlesid 1-minuti niitmises.
Pühapäeval saab Tartus vikatiga niitmises mõõtu võtta

Sel pühapäeval, 11. juulil kutsub Eestimaa Looduse Fond (ELF) kõiki loodus- ja pärimushuvilisi meeleolukale kogupere päevale Tartus Eesti Rahva Muuseumi välialal Raadil. Päeva jooksul saab võtta mõõtu vikatiga niitmises, õppida niitmisvõtteid ja vikatite hooldamist, aga ka tutvuda erinevate ja eriliste vikatitega. Lapsi ootab seiklema muinasjuturada ning õpitakse meisterdama taimepunutisi. Niitmisvõistlusel ja pärimuspäeval osalemine on tasuta. Täpsem info, päevakava ja registreerumine SIIN.

Pildiline tagasivaade vikatiga niitmise treeningule Narvas
29. juunil toimus Eestimaa Looduse Fondi ja Narva linna koostöös meeleolukas vikatiga niitmise treening Narvas. Fotode autorid on Anna-Olga Luga, Maksim Lütter ja Mari Kaisel. Aitäh kõigile osalejatele ja kaasaaitajatele!