Kõik uudised

Viiskümmend loodusgiidi ja retkejuhti õpivad tundma Eesti nahkhiirte eluolu

11. juuni 2020
ELFi tiigilendlaste kaitse projekti raames koolitatakse sel kevadel loodusgiide ja retkejuhte. Kokku saavad nahkhiirte bioloogias ja kaitses ning liikide tundmises koolitust 25 Põhja-Eestis tegutsevat loodusgiidi ja retkejuhti ning teist sama palju Lõuna-Eestist.
Koolituste eesmärk on, et giidid ja retkejuhid oskaksid edaspidi loodusretkedel rääkida ka nahkhiirtest ja kasutada selleks ka ultrahelidetektoreid. Koolitamine toimub kahes osas. Esimene, teooriaosa toimus 21. mail 2020 veebipõhise koolituspäevana, mille jooksul tutvustasid Eesti nahkhiireuurijad Rauno Kalda ja Lauri Lutsar nelja loenguna järgmisi teemasid: nahkhiirte bioloogia, uurimine ja tutvustamine ning Eesti nahkhiirte liikgid, nende levik ja kaitse. Toimunud loengud salvestati ja on kõigile huvilistele avalikult saadaval ELF-i nahkhiirte veebilehel: https://elfond.ee/nahkhiired/loodusgiidile.
Juunis toimub giididele ja retkejuhtidele ka välikoolitus, mille käigus tutvutakse nahkhiirte talvituspaigaga ja tehakse läbi nahkhiireretk ultrahelidetektoriga.

Lisaks sellele on sama projekti raames valminud ka nahkhiiri tutvustav õpimapp, mida huvilised saavad endale laadida (klõpsa pildil).