Kollaaživõistlus, mutlikad ja Kahoot! viktoriin koolidele


Kollaaživõistlus “Vana mets on nagu muinasjutt”

Kutsume põhikooli klasse osalema kollaaživõistlusel “Vana mets on nagu muinasjutt”. Osalejate seast valime välja kaks klassi (ühe 1.-3. klasside ning teise 4.-9. klasside seast), kelle viime tuleval kevadel koos metsaeksperdiga vanasse metsa õppereisile (katame nii transpordi, toitlustuse kui ka giidi tasu).

Kogu klassi või õpilasgruppide ühistööna valminud A2 suuruses kollaaže ootame hiljemalt 19. jaanuariks 2023 Eestimaa Looduse Fondi aadressil Staadioni 67, Tartu. Samuti võib töö saata Tartu Ujula Coop Konsumi pakiautomaati, kontakt tel 55 577 785 . Valik õpilaste kollaaže jõuab uue aasta esimeses pooles ka veebi ja Ülemiste keskusesse väljapanekule. Auhinna pälvijad kuulutame välja veebruari alguses.

Inspiratsiooni saab koguda ka põlismetsa multikast ja ELFile mullu saadetud vana metsa lugudest.

Metsamultikad

Eesti metsades elab ligikaudu 20 000 liiki. Metsade majandamine mõjutab oluliselt metsade rikast elustikku - imetajaid, taimi, loomi, samblikke, putukaid, linde, seeni ja roomajaid. Kuigi valdavalt majandatakse Eestis metsa lageraiega, leidub teisigi võimalusi. Näiteks püsimetsandus, mille puhul raiutakse puid ühe või grupikaupa pika aja jooksul. Nõnda saab metsast püsivalt puidutulu, ent alles jääb ka inimestele oluline puhke- või marjamets ning eelmainitud metsaelanikele kodumets. Metsal võib aga lasta areneda täiesti omasoodu ning seda üldse mitte majandada. Inimtegevusest väga vähe mõjutatud, sajandite jooksul arenenud metsa nimetatakse põlismetsaks ning see on iseäranis liigirikas

Kutsume õpetajaid ja õpilasi uudistama Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel valminud lühianimatsioone, mis sobivad hästi mõne metsateemalise koolitunni sissejuhatuseks. Lühianimatsioonid uurivad eelkõige metsaelanike vaatevinklist, kuidas kujuneb põlismets, püsimets ning mets, kus enamus puid järjepidevalt lühikeste ajavahemike järel maha raiutakse ning uusi puid peale istutatakse.


Vaata ka teisi metsamultikaid SIIT!

Viktoriin


Peale animatsioonide vaatamist kutsume õpilasi mängima veebiviktoriini, kus saab oma multikatest saadud teadmisi proovile panna ja kinnistada. Viktoriini leiab Kahooti platvomilt (link uueneb mõne aja tagant, uue lingi leiab siit lehelt).Küsimuste korral võib kirjutada elf@elfond.ee!